Pierwsza wygrana piłkarek TKKF Stilon. W sobotę kolejny mecz

2014-09-01, Sport

Gorzowskie piłkarki po trzech kolejnych porażkach wreszcie odniosły pierwsze zwycięstwo w ekstraklasie i opuściły strefę spadkową.

Nasz zespół wybrał się do Piaseczna i kiedy po niespełna 20 minutach przegrywał 0:2 wydawało się, że nie ma już ucieczki od czwartej w sezonie porażki. A jednak podopieczne grającej trener Marzeny Salamon wzięły się w garść, szybko zdobyły gola kontaktowego, zaś w drugiej połowie mozolnie pracowały na to, żeby doprowadzić do remisu. Kiedy już to uczyniły poszły za ciosem i w ostatnich dziesięciu minutach rozstrzygnęły sprawę na swoją korzyść.

Kto chciałbym obejrzeć w akcji nasze piłkarki może to uczynić już w najbliższą sobotę, kiedy to o godzinie 17.00 zagrają one na boisku przy ul. Olimpijskiej z innym beniaminkiem, w przeszłości wielokrotnymi mistrzyniami Polski Czarnymi Sosnowiec. Lekko nie będzie, gdyż sosnowiczanki prezentują się znakomicie, w dotychczasowym meczach dwa razy wygrały, raz zremisowały oraz tylko raz zeszły z boiska pokonane. Z dorobkiem 7 punktów plasują się na szóstej pozycji w tabeli, ale od trzeciego zespołu mają tylko gorszy bilans bramek.

GOSiRKi Piaseczno - TKKF Stilon Gorzów 2:4 (1:2)
Bramki: Rapacka (6), Lichtenstein (18) dla gospodyń oraz Szuba 2 (25, 88), Brzozowska (60) i Zasowska (80) dla TKKF Stilon.
TKKF Stilon: Rozmiarek - Szafrańska (81. Sanocka), Zdunek, Sobczak, J. Dudek (36. Gawryluk) - Nowicka, Brzozowska, Salamon, Szlendak, Zasowska - Szuba.