Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Porażka Stilonu we Wrocławiu

2014-09-20, Sport

Nie powiódł się wyjazd gorzowskich piłkarzy do Wrocławia, gdzie w meczu z rezerwami Śląska bardzo szybko stracili dwie bramki i ostatecznie przegrali 1:2.

Z rezerwami Śląska zawsze gra się ciężko...

Koszmar naszej drużyny rozpoczął się już w szóstej minucie, kiedy to znakomicie do prostopadłej piłki z głębi pola wyszedł Maciej Matusik i w sytuacji sam na sam z Dawidem Dłoniakiem pewnie posłał piłkę do siatki. Nie minęły trzy minuty a było już 2:0 dla gospodarzy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego znakomitym strzałem głową w okienko wykończył Konrad Kaczmarek. Chwilę później gola zdobył Karol Angielski, ale w tej sytuacji sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

W 19 minucie Damian Szałas huknął z lewej strony pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce bramki bronionej przez Jakuba Wrąbla. Stilon zdobył więc kontaktową bramkę i wydawało się, że pójdzie za ciosem. Tuż przed przerwą najpierw Patryk Nowaczewski został powalony w polu karnym i wydawało się, że sędzia wskaże na jedenasty metr, ale tego nie uczynił. Chwilę potem Łukasz Maliszewski trafił do bramki, lecz arbiter nie uznał gola ze względu na pozycję spaloną naszego gracza.

Po zmianie stron goście ruszyli do przodu, lecz brakowało im większego zdecydowania w konstruowaniu akcji. Najczęściej ich ataki łatwo były rozbijane przez miejscową defensywę. Wrocławianie zaś próbowali kąsać, ale podobnie jak nasi najczęściej strzelali niecelnie.

Śląsk II Wrocław - KS Stilon Gorzów 2:1 (2:1)

Bramki: Matusik (6) i Kaczmarek (9) dla Śląska oraz Szałas (19) dla Stilonu.

Stilon: Dłoniak - Suchowera, Gruszecki, Kucharski, Szwiec – Timoszyk (74. Świtaj), Wiśniewski, Szałas (56. Ziajka), Błajewski (46. Mrozek), Maliszewski - Nowaczewski (56. Posmyk)