Igi, Mamerta, Miry , 11 maja 2024

Koszykarze amatorzy już grają!

2014-10-20, Sport

Wystartowały rozgrywki w Gorzowskiej Lidze Amatorskiej Koszykówki – EBIS Basket Liga i już na samym starcie zanotowaliśmy sporą niespodziankę.

Wielokrotny mistrz Sokół Międzychód przegrał z beniaminkiem ligi, ekipą o ciekawej nazwie Niebo Jest Boiskiem. Nie było to zwycięstwo przypadkowe. Drużyna Niebo Jest Boiskiem, składa się z kilku doświadczonych już graczy, ale ma też w swoich szeregach młodych zawodników. Nie przeszkodziło to jej przejąć inicjatywę od początku meczu i minuta po minuta ich dominacja była coraz wyraźniejsza. W pewnym momencie różnica wynosiła już 18 punktów. Mistrzowie dopiero w końcówce odrobili część strat. Ostatecznie Sokół przegrał 47-58 (11-12, 16-19, 3-15, 17-12). Najwięcej punktów dla zwycięskiej drużyny zdobył Mariusz Kaczanowski - 18.

Inauguracyjna kolejka pokazała nam, że w tym sezonie można będzie liczyć na sporo emocji i dobre wyrównane spotkania w EBIS Basket Lidze. Pokazał to choćby mecz MIB-POL z Saznem AP. Całe spotkanie było zacięte do samego końca, najwyższe prowadzenie to sześć punktów. I dopiero w ostatnich minutach MIB-POL zapewnił sobie zwycięstwo 58-54 (13-7, 12-23, 15-13, 18-11). W tym meczu najwięcej punktów zdobyli: dla MIB-POL - Tomasz Sobania – 16 i Karol Grygiel – 10, a dla Sazanu AP - Wojciech Wawrzyniak 24 i Sebastian Sobieszczuk 20.

W trzecim pojedynku inauguracyjnej kolejki MK Zaune pokazał, że w tym sezonie będzie jednym głównych pretendentów do zwycięstwa i zdobycia Mistrzostwa EBL. W pełnym składzie, mając jak na warunki amatorskiego grania szeroką i co najważniejsze wyrównaną ławkę rezerwowych, bezproblemowo wygrało z beniaminkiem ligi Amigos PWSZ 94-36 (23-4, 19-13, 25-4, 27-15). W tym meczu dla MK Zaune punktowali: Paweł Doberschuetz 17 i Krzysztof Karlik 16, a dla
Amigos PWSZ 12 oczek zdobył Łukasz Sławiński.

Ostatni mecz pierwszej kolejki odbędzie się w środę i obrońca tytułu ENERGY TEAM zagra z MKS Puszkin w hali I LO przy ul. Puszkina.