Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Medale na Pucharze Polski w ju-jitsu

2014-10-21, Sport

W Katowicach został rozegrany Puchar Polski w ju-jitsu pod patronatem Polskiego Związku Ju-jitsu. Zawody stały na wysokim poziomie, zarówno organizacyjnym jak i sportowym. W turnieju uczestniczyli również  gorzowscy zawodnicy z klubu GSSiR Jamniuk Gorzów na czele z trenerem Grzegorzem Biegańskim.

W pierwszy dniu w turnieju została rozegrana formuła ne-waza (brazylijskie jiu-jitsu), gdzie walki głównie toczyły jest w parterze. Znakomicie spisali się nasi zawodnicy, zdobywając cztery medale. Złote trafiły do Aleksandry Dopierały w kat do 55 kg i Patryka Sitarza w kat. do 60 kg. Srebrne wywalczyli z kolei Wojciech Maciantowicz w kat. do 69 kg i Bartosz Żołądziejewski w kat. do 60 kg.

Nazajutrz rozegrano kategorię ju-jitsu fighting (walka realna, gdzie zawodnicy wykonują kopnięcia, uderzenia, rzuty, techniki dźwigni, trzymania i duszenia). Nasi i tym razem w przepięknym stylu zdobyli kolejne medale: Po raz drugi na najwyższym stopniu podium stanęła Aleksandra Dopierała, złoto trafiło również do Bartłomieja Wilmana. Na drugiej pozycji turniej zakończyli Wojciech Maciantowicz i Patryk Sitarz.

Ogólnie klub GSSiR Jamniuk Gorzów zdobył 8 medali tj. 4 złote i 4 srebrne i  drużynowo zajął wysokie trzecie miejsce. Dodajmy jeszcze, że w trakcie zawodów nasz trener i zawodnik Grzegorz Biegański dostał powołanie do kadry Polski w ju-jitsu na mistrzostwa świata, które odbędą się w Paryżu w dniach 28-30 listopada br.