Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Pograli dłużej niż planowali

2014-12-20, Sport

Siatkarze Meprozetu GTPS Gorzów zakończyli rok jedenastym z rzędu zwycięstwem w rozgrywkach II ligi i dalej są niepokonanym zespołem w walce o awans do wyższej klasy.

Podopieczni trenera Krzysztofa Kocika wybrali się do Świnoujścia i byli zdecydowanym faworytem w potyczce z licealistami. A jednak sprawili niespodziankę… in minus, ponieważ pierwszy raz w meczach z tym zespołem stracili seta. Nasz trener zbytnio tym się nie przejął, uznając że dzięki tej drobnej wpadce można było trochę dłużej pograć.

Gorzowianie po pewnie wygranych dwóch setach, w trzecim prowadzili 21:17. I zaczęli popełniać niezrozumiałe błędy, czym podali rękę gospodarzom. Ci wyczuli, że mogą wygrać seta i po zaciętej końcówce tak też się stało. Ostatnia partia ponownie przebiegała pod dyktando gości. Warto jeszcze zwrócić uwagę, że w gorzowskiej drużynie na pozycji libero zadebiutował 17-letni Dawid Tomasik. W ocenie szkoleniowca wypadł dobrze, choć sporo przed nim jeszcze pracy.

LO MS Świnoujście - Meprozet GTPS Gorzów 1:3 (17:25, 14:25, 28:26, 21:25)

Meprozet GTPS: Stefaniak, Wojtysiak, Stępień, Trojan, K. Greś, P. Greś, Tomasik (libero) oraz Gajowczyk, Czapla, Pękalski