Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Pokonali Spartakusa, wygrali ligę!

2015-04-25, Sport

W ostatnim meczu grupy wielkopolskiej trzeciej ligi szczypiorniści Stali Gorzów pokonali Spartakusa Buk 32:23 i zapewnili sobie zwycięstwo w rozgrywkach.

W trzeciej minucie po bramce Tomasza Skarbińskiego goście prowadzili 2:1, ale było to ich ostatnie prowadzenie w meczu. Od tego momentu gospodarze podkręcili tempo, wyrównującego gola strzelił Krzysztof Stupiński, potem Ryszard Patalas rzutem z koła wyprowadził naszych na prowadzenie, a kiedy Mateusz Stupiński dwukrotnie i Łukasz Bartnik rzucili następne bramki zrobiło się 6:2. Wystarczyły trzy minuty przestoju i goście doszli na jedno trafienie, lecz to tylko dodatkowo zmotywowało gorzowian do lepszej gry. Z każdą kolejną minutą zaczęli oni powiększać przewagę i na przerwę zeszli przy stanie 16:11.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Nasi zawodnicy kontrolowali wydarzenia na parkiecie i dalej powiększali przewagę. W 50 minucie było już 30:18 i zanosiło się na pogrom. Trener gości wziął czas, do tego na dwie minuty wykluczony został Mariusz Kłak i ostatni fragment spotkania należał do ambitnie walczących gości, którzy odrobili trzy gole. Nie zmienia to faktu, że gorzowianie w pełni zasłużenie wygrali nie tylko ten mecz, ale całe rozgrywki w grupie wielkopolskiej. A jutro jadą do Nowej Soli na rozgrywki grupy lubuskiej.

Stal Gorzów - Spartakus Buk 32:23 (16:11)

Stal: Szot, Nowicki - Mateusz Stupiński 8, Kłak 7, Śramkiewicz 6, Patalas 3, Bartnik 2, Stasiak 2, Chudy 2, Krzysztof Stupiński 1, Ławniczak 1.