Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Poradzili sobie nawet bez trenera

2015-11-23, Sport

Piłkarze ręczni Kancelarii Andrysiak Stali Gorzów zanotowali dziewiątą wygraną w drugiej lidze i pewnie przewodzą w tabeli z kompletem punktów.

Podopieczni trenera Janusza Szopy, choć tym razem naszego trenera nie było z drużyną (zastąpił go Łukasz Bartnik) wybrali się do Czerska, gdzie zmierzyli się z tamtejszym Borowiakiem. I nie mieli żadnych problemów z udowodnieniem swojej wyższości, wygrywając 37:20, prowadząc do przerwy 23:10. Najwięcej bramek zdobył Marek Baraniak – 9.

Nasi zawodnicy tradycyjnie już przystąpili do pojedynku w pełni skoncentrowani, chcąc jak najszybciej wypracować dużą przewagę, żeby z jednej strony nie denerwować się w dalszej fazie meczu, z drugiej zniechęcić rywala do jakiegoś nadludzkiego wysiłku. Nie zawsze jednak nakreślony plan udaje się wykonać na parkiecie, zwłaszcza wtedy, gdy celowniki nie są odpowiednio ustawione. Gorzowianie w pierwszych akcjach robili wszystko prawidłowo, ale pudłowali i to rywale początkowo prowadzili. Nie trwało to długo, bo nasi szybko powrócili na odpowiednie tory i już do przerwy wypracowali 13-bramkową przewagę. W drugiej połowie gorzowianie spuścili trochę z tonu, w pełni jednak kontrolując mecz.