Ilony, Jerzego, Wojciecha , 23 kwietnia 2024

Gra EBIS Basket Liga

2012-11-12, Sport

Po 2 tygodniowej przerwie, związanej z rozbiciem tablicy w Sali przy Przemysłowej oraz Świętem Zmarłych, odbyła się 3 kolejka Ebis Basket ligi, czyli gorzowskiej ligi amatorów koszykówki. W środę odbył się  1 mecz i 3 mecze były  w niedzielę.

W środowe popołudnie odbyło się ciekawe i dramatyczne spotkanie, po raz drugi lwi pazur pokazała drużyna MIB-POL (8 drużyna poprzedniego sezonu) przegrywając 2 punktami z MK Zaune 68-66. MIB-POL wygrywało spotkanie przez 30 min, nawet 9 punktami jednak doświadczenie graczy z MK Zaune (kilku zawodników kilkakrotnie zdobywało Mistrzostwo  EBL) w końcówce meczu spowodowało, że to MK Zaune wyszło zwycięsko z tego spotkania. MIB-POL na 8 sek. przed syreną kończącą 4 kwartę przegrywając 2 pkt posiadało piłkę, ale strata zawodnika wyprowadzającego  szybki atak spowodowała, że nie zdążyli już doprowadzić do remisu i ewentualnej dogrywki.

W kolejnych meczach, które się odbyły w niedziele, padały następujące wyniki:

66-400.pl - SAZAN AP 41-96 (13-22, 11-26, 15-23, 2-25)

SOKÓŁ - DROMAX 79-64 (19-11, 22-15, 19-18, 19-20)

CHEMIK – GiveMeTheRock 52-49 (13-6, 10-15, 12-12, 17-16).

W tej kolejce partner ligi Kino HELIOS ufundowało 2 podwójne zaproszenia do kina dla najlepszego podającego i przechwytującego zawodnika 3 kolejki. Najlepiej podającym zawodnikiem 3 kolejki EBIS Basket Ligi został Grzegorz Kopiec z MK Zaune  (4 asysty) a najlepiej przechwytującym został Piotr Szarkowski Sazan AP (9 przechwytów).

Kolejne mecze EBL  już w środę i w niedzielę.