Ebis Basket liga po czterech kolejkach

2012-11-19, Sport

4 kolejka Ebis Basket Ligi udowodniała, że ten sezon jest wyjątkowy - oprócz nowości organizacyjnych, jak statystyki czy tablica wyników, drużyny traktują te rozgrywki profesjonalnie i przygotowują się do meczy spotykając się na treningach,  co skutkuje większymi emocjami w trakcie spotkań. W pierwszym meczu 4 kolejki EBL MK Zaune do końca próbowało wydrzeć zwycięstwo DROMAX-owi.

Po bardzo ciekawym i zaciętym meczu MK Zaune musiało uznać zwycięstwo DROMAX. 66 - 64 (15-17, 10-17, 22-15, 17-17).  W niedzielnych meczach dwukrotny Mistrz EBL Sokół Międzychód grał z Sazan AP. Drużyna Sazan AP postawiła trudne warunki dla mistrza, w 3 kwarcie wygrywała już 8 pkt.,  doświadczenie mistrza zaprocentowało jednak w 4 kwarcie, co pozwoliło Sokołowi zwyciężyć   71 - 62 (13-14, 18-26, 22-12, 9-19). Warto zaznaczyć że drużyna z Międzychodu w tym sezonie nie wygrywa z taką lekkością, jak w poprzednich sezonach, gdzie przez  2 sezony przegrała tylko 1 raz.

W pozostałych meczach faworyci wygrywali: CHEMIK - 66-400.pl 75-41 (19-15, 18-11, 20-13, 18-2) i LINE SC - GiveMeTheRock 63 - 54 (20-16, 10-11, 15-10, 18-17).