Sergiusza, Teofila, Zyty , 27 kwietnia 2024

Ebis Basket Liga po 5 kolejkach

2012-11-26, Sport

Atrakcyjna, emocjonująca, fascynująca i pasjonująca - tak można określić 20. edycję EBIS Basket Ligi oraz  dzisiejszy mecz MIB-POL - Dromax Strzelce Kraj. W tym spotkaniu było wszystko, co najlepsze w baskecie. Dramaturgia do ostatnich sekund, piękne akcje, a do tego dwie dogrywki (po raz pierwszy w tym sezonie EBL mecz trwał 50 min!). Po ostatniej syrenie na tablicy widniał rezultat  89-84 dla MIB-POL-u (16-17, 8-13, 19-13, 18-18, 12-12, 16-11).

Mimo krótkiej ławki rezerwowych zawodnicy ze Strzelec Kraj. dwukrotnie doprowadzili do dogrywki, choć rywale za każdym razem mieli jeszcze szansę na wcześniejsze rozstrzygnięcie meczu. W końcu o zwycięstwie zadecydował Tomasz Sobania, który faulowany w końcówce, skutecznie wykonywał rzuty wolne. Dromax przegrywa drugi mecz w dramatycznych okolicznościach (w spotkaniu z Line decydował rzut za trzy w ostatniej sekundzie), ale jednego możemy być pewni: każdy ich kolejny mecz to zapowiedź wielkich emocji.