2012-12-02, Sport
I liga kobiet: Gorzovia Gorzów - Eurostyl MRKS Gdańsk 4:6. Kowal 2, Maluszczak 1 oraz Leśnicka i Rogowska po 0,5; LUKS Warmia II Lidzbark Warmiński – Chrobry Międzyzdroje 2:8; ULKS Moszczenica – GKTS Gdańsk 1:9; IKTS Noteć Inowrocław – Jedynka Łódź 9:1; Agro-Sieć Chełmno – GLKS II Nadarzyn 4:6.
Tabela:
1 | Noteć | 9 | 18 | 74:16 |
2 | Chrobry | 9 | 16 | 73:17 |
3 | GKTS | 9 | 13 | 56:34 |
4 | MRKS | 9 | 10 | 53:37 |
5 | Gorzovia | 9 | 8 | 41:49 |
6 | Warmia II | 9 | 8 | 37:53 |
7 | GLKS II | 9 | 7 | 37:53 |
8 | Agro-Sieć | 9 | 5 | 32:58 |
9 | Jedynka | 9 | 5 | 30:60 |
10 | ULKS | 9 | 0 | 17:73 |
* * *
II liga mężczyzn: AZS UZ Zielona Góra – LZS TS Zaręba 5:5; SKS LZS Raszówka – Sudety Międzylesie 5:5; AZS UE Wrocław – Dwunastka Betard Wrocław 1:9.
Tabela:
1 | Dwunastka | 10 | 20 | 86:14 |
2 | Granit | 10 | 18 | 77:23 |
3 | TOP | 10 | 17 | 64:36 |
4 | Gorzovia II | 10 | 13 | 64:36 |
5 | ZKS III | 10 | 11 | 47:53 |
6 | AZS UE | 10 | 10 | 46:54 |
7 | AZS UZ | 10 | 7 | 46:54 |
8 | LZS TS | 10 | 7 | 44:56 |
9 | Foleko | 10 | 6 | 38:62 |
10 | Orlęta | 10 | 6 | 36:64 |
11 | SKS LZS | 10 | 4 | 32:68 |
12 | Sudety | 10 | 1 | 20:80 |
* * *
V liga mężczyzn: grupa północna, Warta IV Kostrzyn – Gorzovia VII 10:7, Witniczanin II – Gorzovia VI 4:10. Pauzował Witniczanin III; grupa południowa, Dziesiątka II Nowa Sól – Tęcza II Krosno Odrzańskie 10:0, ZKS V Drzonków – Ganesa II Radoszyn 10:1. Pauzował ZKS VI.
* * *
W Gorzowie rozegrano III rzut gorzowskiej klasy „A” mężczyzn w tenisie stołowym. Indywidualnie wygrał Zbigniew Rogowski przed Markiem Bajkiem, Grzegorzem Haburą (wszyscy Gorzovia) i Rafałem Zgróbką (Pełcz Górki Noteckie). Zespołowo zwyciężyła Gorzovia VIII – 181 pkt. przed Spójnią II Ośno Lubuskie – 132 pkt., Pełczem II – 131 pkt. i Gorzovią IX – 123 pkt. Po trzech rzutach prowadzi Gorzovia VIII – 428 pkt. przed Wartą V Kostrzyn – 377 pkt., Gorzovią IX – 337 pkt. i Spójnią II – 333 pkt.
* * *
W Drzonkowie dokończono II wojewódzki turniej kwalifikacyjny seniorów w tenisie stołowym. Wyniki: kobiety – 1. Anna Kowal (Gorzovia), 2. Dominika Fertikowska-Sęk (ZKS Drzonków), 3. Aleksandra Leśnicka (Gorzovia), 4. Natalia Jarzyna (Unia Lubiszyn Tarnów); mężczyźni – 1. Jacek Nowokuński (Niestowarzyszony Gorzów), 2. Marcin Bąk (Warta Kostrzyn), 3. Tomasz Rakowski (ZKS), 4. Krzysztof Stamirowski (Warta).
Troje pierwszych zawodniczek i zawodników zakwalifikowało się do finału centralnego II OTK seniorów (Zawiercie, 14.-16.bm.), zaś z listy imiennej PZTS prawo gry mają: Agnieszka Maluszczak (Gorzovia) oraz Daniel Bąk i Mateusz Gołębiowski (obaj ZKS).
* * *
W drugim turnieju dla amatorów (II i III liga) w tenisie stołowym o Grand Prix Gorzowa zwyciężył Roman Leśnicki (Niestowarzyszony Gorzów) przed Tomaszem Kępowiczem (Gorzovia), Kamilem Rudomina (Bocian Słońsk) i Arturem Sawochem (Gorzovia).
* * *
W integracyjnym turnieju tenisa stołowego w Witnicy w kategorii kobiet wygrała Elżbieta Rogowska (Gorzovia) przed Julią Jarosz (GZSN Start Gorzów) i Mileną Krajewską (Witniczanin Witnica), zaś wśród mężczyzn zwyciężył Krzysztof Marcinkiewicz (Gorzovia) przed Mateuszem Kosiorowskim (Witniczanin) i Mateuszem Stańczukiem (Gorzovia).
rk
Kolejny fantastyczny cel na swojej sportowej drodze został osiągnięty przez sierżant sztabową Renatę Kowalską.