W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Franciszka, Lamberty, Narcyza , 17 września 2019

Pingpongowe granie. Porażka Gorzovii w Superlidze

2012-12-11

medium_news_header_2299.jpg

W kolejnym meczu Superligi tenisiści stołowi Gorzovii niespodziewanie przegrali z Silesią Miechowice 1:3  i powoli oddalają się od czwórki najlepszych, która wiosną zagra o medale.
Zespół z Miechowic to ubiegłoroczny półfinalista rozgrywek i zarazem brązowy medalista, ale w tym sezonie nie wiedzie im się najlepiej i dlatego gorzowscy sympatycy tenisa liczyli na zdobycie kompletu punktów. Zaczęło się od ważnej wygranej Radka Mrkvicka nad Jarosławem Tomickim, lecz potem było już tylko źle. Trzy z rzędu porażki przesądziły o niekorzystnym dla gorzowian rozstrzygnięciu.
Dzisiaj kolejne mecze w Superlidze, natomiast za tydzień Gorzovia zagra ostatni raz w tym roku, a ich przeciwnikiem będzie Energia Toruń.
Gorzovia Gorzów – Carbo-Koks Silesia Miechowice 1:3
Radek Mrkvicka – Jarosław Tomicki 3:0 (11:7, 11:5, 11:4), Martin Olejnik – Jiri Vrablik 1:3 (14:12, 9:11, 8:11, 9:11), Szymon Kulczycki – Martin Pavlica 0:3 (4:11, 10:12, 8:11), Radek Mrkvicka - Jiri Vrablik 1:3 (7:11, 11:9, 9:11, 6:11).
* * *
II liga mężczyzn:
Gorzovia-EFEKT II Gorzów - Foleko Słotwina Świdnica 6:4 (Lubik 2,5, Bortnowski 1,5 oraz Kępowicz i Sawoch po ); ZKS III Drzonków – Sudety Międzylesie 10:0.; AZS UE Wrocław – AZS UZ Zielona Góra 8:2; LZS TS Zaręba – Granit Strzelin 4:6; Orlęta Krosnowice – SKS LZS Raszówka 9:1; Dwunastka Betard Wrocław – TOP Bolesławiec 6:4.
Tabela:

1. Dwunastka  11 22 92:18
2. Granit 11 20 83:27
3. TOP 11 17 68:42
4. Gorzovia II  11 15 70:40
5. ZKS III 11 13 57:53
6. AZS UE 11 12 54:56
7. Orlęta 11 8 45:65
8.  AZS UZ 11 7 48:62
9. LZS TS 11 7 48:68
10. Foleko 11 6 42:68
11. SKS LZS 11 4 33:77
12. Sudety 11 1 20:90

 * * *
III liga mężczyzn:
GCTS Jedynka Gorzów Wlkp. - Orzeł Międzyrzecz 3:10, Witniczanin Witnica – Olimpijczyk Łagów Lubuski 7:10, Warta II Kostrzyn – Bocian Słońsk 1:10, Czarni Żagań – Spójnia Ośno Lubuskie 8:10, Gorzovia III – ZKS IV Drzonków, - przełożono, Pełcz Górki Noteckie – Jofrakuda Świebodzin 10:4.
Tabela:

1. Bocian 8 16 80:18
2. Gorzovia II 8 14 70:17
3. Pełcz 7 11 74:40
4. Olimpijczyk 8 11 66:52
5. Czarni 8 10 71:40
6. Orzeł 8 7 54:65
7. Spójnia 8 6 50:66
8. Jofrakuda 8 5 48:68
9. Witniczanin 8 5 44:75
10. ZKS IV 7 4 42:63
11. Warta II 8 4 33:70
12. Jedynka 8 1 39:79

* * *
IV liga mężczyzn, grupa północna: Bocian II Słońsk – Gorzovia V 2:10, SOKSiR Sulęcin – Gorzovia IV 2:10, Warta III Kostrzyn – Unia I Lubiszyn Tarnów 10:1, GCTS Jedynka II Gorzów Wlkp. - Ganesa Radoszyn 3:10. Pauzowała Unia II.
Tabela:

1. Gorzovia IV 6 12 60:21
2. Unia II  6 12 60:22
3. Gorzovia V 7 10 59:32
4. Warta III  6 7 52:35
5. Bocian II 6 6 34:40
6. Ganesa 6 4 38:47
7. SOKSiR 6 3 31:53
8. Unia I 6 2 27:51
9. GCTS Jedynka 7 0 10:70

 * * *
V liga mężczyzn:
grupa północna, Gorzovia VI – Warta IV Kostrzyn 7:10, Gorzovia VII – Witniczanin III 10:0. Pauzował Witniczanin II; grupa południowa: Ganesa II Radoszyn – Dziesiątka II Nowa Sól 2:10, Tęcza II Krosno Odrzańskie – ZKS VI Drzonków 1:10. Pauzował ZKS V.
* * *
W Łomży rozegrano II ogólnopolski turniej kwalifikacyjny młodzików w tenisie stołowym, w którym znakomicie spisał się wychowanek trenera Szymona Kulczyckiego z Gorzovii Gorzów Wlkp. – jego syn Samuel, rozbijając w finale faworyta turnieju Mateusza Baranowskiego (Lewart Lubartów) 30 (11:7, 11:3, 11:6). Inni młodzi Lubuszanie też grali dobrze i sklasyfikowani zostali na miejscach: 9.-12. Kacper Zając (ZKS Drzonków), 17.-20. Ewelina Kaszuba (Warta Kostrzyn), Wiktor Kozłowski (Gorzovia) i Jakub Werner (UKTS Lubsko).
* * *
W Gorzowie odbył się turniej mikołajkowy, w którym czołówkę tworzyli: szkoły ponadgimnazjalne, dziewczęta – 1. Stela Startek, 2. Martyna Łebek (obie ZSEk.), 3. Katarzyna Krzępiec (ZSGastr.), chłopcy – 1. Tomasz Kępowicz (ZSS), 2. Michał Wdowiak (ZSB), 3. Arkadiusz Jachimowski (ZSEk.); gimnazja, dziewczęta – 1. Aleksandra Kozłowska, 2. Joanna Koźlak, 3. Urszula Zwierzchlewska (wszystkie G-21), chłopcy – 1. Szymon Wieromiejczyk (G-13), 2. Wiktor Ziska, 3. Kacper Podolecki (obaj G-21); szkoły podstawowe (klasy 4-6), dziewczęta – 1. Julia Sobolska (SP 15), 2. Natalia Skórzewska (SP Ośno Lubuskie), 3. Julia Libelt (SP 9), chłopcy – 1. Mateusz Stańczuk (SP 15), 2. Aleksander Cisakowski, 3. Filip Cisakowski (obaj SP Górki Noteckie), (klasy 1-3), dziewczęta – 1. Blanka Pałys (KSW), 2. Natalia Kwiatkowska (SP 21), chłopcy – 1. Michał Kuźbiński (SP 17), 2. Alan Kulczycki (SP 9), 3. Fabian Czarniak (SP 17).
* * *
W drugim turnieju amatorów o Grand Prix Gorzowa Wlkp. w tenisie stołowym dla zawodników grających w IV lidze i klasach niższych wygrał Piotr Czarniawski (Gorzovia) przed Kacprem Malewiczem, Sławomirem Rudomina (obaj Unia Lubiszyn Tarnów) i Wiktorem Ziska (Gorzovia).
rk, rb