Marii, Marzeny, Ryszarda , 26 kwietnia 2024

Szczypiorniści pograli tylko w drugiej połowie. To za mało…

2013-02-10, Sport

Piłkarze ręczni GSPR doznali 15 z rzędu porażki i trochę zaczyna być nam szkoda chłopaków prowadzonych przez ambitnego, ale niewiele mogącego zrobić z obecną kadrą trenera Piotra Gintowta.

W pojedynku z doświadczoną Warmią Olsztyn nasza młodzież niewiele miała do powiedzenia. Gdyby nie wysoka forma strzelecka Mateusza Wolskiego strach pomyśleć iloma golami byśmy przegrali to spotkanie, a i tak różnica 11 goli świadczy, że pomiędzy tymi drużynami jest sportowa przepaść.

Tradycyjnie już gorzowianie dobrze weszli w mecz, przez kilka minut grali z Warmią jak równym z równym, co widać było też na tablicy świetlnej. Niestety, od stanu 4:4 nastąpił demontaż gry gospodarzy. Wystarczyło pięć minut i goście prowadzili już 8:4. Od tego momentu emocje opadły, olsztynianie systematycznie powiększali przewagę, by na przerwę zejść już przy 10-bramkowym prowadzeniu.

Po zmianie stron nieliczni kibice obejrzeli mnóstwo ciekawej piłki ręcznej. Zespoły mocno postawiły na grę ofensywną, padło aż 41 bramek i co pocieszające dla miejscowych rywale w tej części pojedynku rzucili tylko jednego gola więcej.

- Trudno moim juniorom gra się przeciwko zawodnikom, z których część jeszcze w zeszłym sezonie występowała w ekstraklasie. I to było widać. Przegraliśmy, tak uważam, za wysoko. Szkoda, że w I połowie nie wykorzystaliśmy kilku naprawdę dobrych okazji, bo wynik byłby bardziej honorowy – stwierdził nasz szkoleniowiec.