Bernarda, Biruty, Erwina , 16 kwietnia 2024

Cztery medale po ciężkiej walce

2013-02-26, Sport

W rozegranych w Luboniu koło Poznania III Mistrzostwach Polski w brazylijskiej odmianie Jiu-Jitsu No Gin (bez kimon) znakomicie zaprezentowali się reprezentanci Pretoriana Gorzów, którzy wywalczyli  cztery medale.

W pierwszym dniu mistrzostw nasi zawodnicy sięgnęli po trzy medale. Ich autorami byli: Klaudia Apenit, która w wadze do 61 kg zdobyła srebro, podobnie Mateusz Donajski był drugi, ale w kategorii wagowej do +99 kg, zaś Dominik Perzanowski wśród juniorów w wadze do 67 kg zajął trzecie miejsce. Pozostali gorzowianie, z których większość dopiero debiutowała w tak poważnej imprezie, walczyli dzielnie. Dariusz Czapiński był bardzo blisko podium (zajął 5 miejsce), na pochwałę zasłużyli również Maksymilian Nowik i Mateusz Grab.

Drugiego dnia wystąpiło trzech kolejnych naszych zawodników. Marcin Kurylczyk zajął piąte miejsce, a Piotr Pych został zdyskwalifikowany w pierwszej walce za zastosowanie niedozwolonej techniki. Po srebrny medal sięgnął natomiast trener Pretorianu Lubomir Grochocki (na zdjęciu) w kategorii – 73,5 kg. Swój sukces okupił złamanym kciukiem.

- Złamałem go w trakcie walki finałowej, ale  w takim momencie adrenalina jest tak duża, że nie myśli się o bólu. Wytrwałem do końca, lecz przegrałem na punkty – powiedział wicemistrz Polski.