Anicety, Klary, Rudolfina , 17 kwietnia 2024

Warta Gorzów zaskoczyła lidera

2013-04-30, Sport

Warta Gorzów pokonała sensacyjnie w ostatnią niedzielę lidera klasy okręgowej – Wartę Słońsk 2:1. Jest to już drugie zwycięstwo z rzędu podopiecznych Sławomira Bednarczyka. Swój mecz wygrał także Piast Gorzów Karnin, który wygrał 3:1 z Polonią Trzebnica.

Warciarze do meczu z liderem podchodzili mocno osłabieni. Za kartki pauzował bramkarz Grzegorz Szymański, a także Damian Kabaciński. Urazy wciąż leczą: Tomasz Jankowski i Sławomir Bednarczyk, a doświadczonego Roberta Gacę zatrzymały sprawy zawodowe.
Gorzowianie na początku meczu dwukrotnie wyszli z groźną kontrą. Jedna z nich zakończyła się dość nieoczekiwaną bramką, którą zdobył Mateusz Sobański. Kolejne minuty to prawdziwa obrona Częstochowy i kapitalne interwencje bramkarza Mariusza Kowzana. Rezerwowy bramkarz obronił m.in. karnego. Warta Słońsk wyrównała dopiero w 61 minucie. Późniejsze minuty to napór lidera tabeli, a także świetne interwencje Kowzana. Warciarze dość nieoczekiwanie wyprowadzili kontrę w ostatniej minucie meczu i co ciekawe, strzelili zwycięskiego gola. Najstarszy gorzowski zespół ma już osiemnaście punktów w ligowej. Gorzowianie 1 maja staną przed szansą powiększenia dorobku punktowego, gdyż zagrają na wyjeździe z LZS Bobrówko.
Dobrą passę na wiosnę podtrzymuje także inny gorzowski zespół – III-ligowy Piast Gorzów-Karnin. Karninianie odnieśli bardzo ważne zwycięstwo z Polonią Trzebnica. Bramki zdobyli: Raćko, Bednarz i Szamotulski. Podopieczni trenera Dariusza Borowego dzięki tej wygranej przesunęli się na dziesiąte miejsce w tabeli. Piast kolejne spotkanie rozegra 1 maja z Belawianką w Bielawie.