Ilony, Jerzego, Wojciecha , 23 kwietnia 2024

Białorusini za silni, teraz czeka na nas Francja

2013-05-11, Sport

Młodzi polscy waterpoliści przegrali dzisiaj z Białorusią 8:15 i ich szanse na awans do finałów mistrzostw Europy juniorów zostały zredukowane do minimum.

Już wczorajszy mecz ze słabiutkim Izraelem pokazał, że nasza młodzież nie jest najlepiej przygotowana do turnieju eliminacyjnego rozgrywanego w Słowiance. Zmartwiła zwłaszcza końcówka spotkania, w której to Polacy mieli ogromne kłopoty z utrzymaniem korzystnego rezultatu. Ostatecznie udało się, ale Białorusini to już jest wyższa klasa i było to widać od samego początku. Trzeba jednak przyznać, że w pierwszych minutach gospodarzom zabrakło trochę szczęścia. Nie wykorzystali oni dwóch rzutów karnych (dwukrotnie piłka zatrzymywała się na słupku), w odpowiedzi rywale zaś dwukrotnie trafili i już w tym momencie przejęli inicjatywę.

Po pierwszej, przegranej 2:5 kwarcie, w drugiej nasi dobrze bronili, lecz dalej byli nieskuteczni w ataku. Zaraz po zmianie stron udało się co prawda zmniejszyć różnicę do dwóch trafień, lecz zbyt agresywna gra spowodowała kilka wykluczeń, a goście świetnie grali w przewadze liczebnej i strzelali bramkę za bramką. Przed ostatnią kwartą Białorusini prowadzili 11:6 i już w tym momencie było wiadomo, że tego meczu nie przegrają.

W niedzielę zakończenie turnieju i w ostatnim spotkaniu biało-czerwoni zmierzą się z niepokonaną Francją. Muszą oni wygrać ten pojedynek oraz liczyć na Izraelczyków, którzy zagrają z Białorusinami.