Maliszewski i Posmyk zapewnili wygraną Stilonowi

2013-05-11, Sport

Piłkarze Stilonu odnieśli 18 w tym sezonie zwycięstwo w drodze do trzeciej ligi, ale pokonanie 2:0 Vitrosiliconu Intry Iłowy nie przyszło naszym łatwo. Bramki padły bowiem dopiero w końcówce spotkania.

Nasi piłkarze już za dwa tygodnie mogą zapewnić sobie awans do III ligi
Nasi piłkarze już za dwa tygodnie mogą zapewnić sobie awans do III ligi FOT. ROBERT BOROWY

O zdobyciu pełnej puli przesądzili najbardziej doświadczeni nasi gracze. Najpierw w 80 minucie Łukasz Maliszewski wykorzystał świetne rozegranie piłki przez Jakuba Rosołowicza i Mateusza Trachimowicza. Dwie minuty przed regulaminowym zakończeniem pojedynku najlepszy strzelec IV ligi Paweł Posmyk trafił już po raz 30. w bieżących rozgrywkach. Zaraz po meczu trener Tomasz Jeż przyznał, że było to trudne spotkanie, ponieważ gospodarze zmęczeni środowym pojedynkiem w Pucharze Polski przeciwko Formacji Port 2000 Mostki skupili się tylko na murowaniu dostępu do własnej bramki.

Gorzowianie powinni jednak dużo szybciej rozmontować obronę miejscowych, bo mieli ku temu kilka okazji. Jeszcze w pierwszej połowie Maliszewski i Posmyk wielokrotnie niepokoili bramkarza z Iłowy Adriana Bortnowskiego. Najlepszą okazję zmarnował ten drugi, który w 36 minucie nie trafił do pustej bramki. Po zmianie stron Stilon cały czas przeważał. Gospodarze pierwszy strzał na bramkę strzeżoną przez Dawida Dłoniaka oddali w 70 minucie, ale nasz bramkarz bez najmniejszych problemów złapał futbolówkę. Dopiero w ostatnich dziesięciu minutach gorzowianie znaleźli sposób na defensywę gospodarzy. Mogło być nawet więcej niż 2:0, bo gola strzelił też Robert Kozioła, lecz sędziowie przy jego akcji dopatrzyli się pozycji spalonej.

R.B.

Vitrosilicon-Intra Iłowa - Stilon Gorzów 0:2 (0:0)

Bramki: Maliszewski (80), Posmyk (88)

Stilon: Dłoniak - Somrani, Kozioła, Truszczyński (53. Sędziak), Trachimowicz - Timoszyk, Kaniewski (61. Rosołowicz),  Maliszewski, Werbski, Szałas - Posmyk (90. Mrozek).