Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Porażka z Francją na zakończenie

2013-05-12, Sport

Polscy waterpoliści na zakończenie turnieju eliminacyjnego do mistrzostw Europy juniorów przegrali z Francją 9:23 i nie pojadą na Maltę, gdzie zostanie rozegrany turniej finałowy.

Biało-czerwoni nie byli faworytem spotkania z bezsprzecznie najlepszą drużyną gorzowskiego turnieju. Pokazała to już pierwsza kwarta, w której goście zaaplikowali naszym sześć goli. W kolejnych odsłonach Polacy zupełnie nie potrafili ustawić jako-takiej obrony i praktycznie każda kolejna akcja kończyła się bramką dla rywali. Nasi juniorzy sporadycznie próbowali się odgryzać, przeprowadzili nawet kilka ciekawych akcji, zdołali strzelić również sporo bramek, ale to mała pociecha, kiedy spojrzy się na końcowy rezultat. Jedynie w ostatnich ośmiu minutach podopieczni trenera Donata Oleksowa dotrzymywali kroku faworytom, ale uczciwie trzeba przyznać, że w ostatnim fragmencie gry ,,Trójkolorowi'' już nie forsowali tempa.