Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Medale MP juniorów Jamniuka

2013-05-29, Sport

4 medale zdobyli zawodnicy klubu GSSiR Jamniuk Gorzów na Mistrzostwach Polski Juniorów w ju-jitsu. To wielki sukces zawodników tego klubu.

25 maja 2013 roku w Katowicach zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Juniorów w ju-jitsu sportowym. Zawody zostały przeprowadzone w sposób perfekcyjny, przy dużej frekwencji zarówno zawodników jak i kibiców.

Klub GSSiR Jamniuk Gorzów reprezentowało 4 zawodników i jedna zawodniczka. Wypadli tak jak przewidywał trener Grzegorz Biegański -  na złoty medal. Pierwszy do boju wystąpił Bartłomiej Wilman startujący w kategorii do 73 kg który, łatwo poradził sobie z pierwszymi przeciwnikami dopiero w walce o strefę walki o złoty medal przegrał nieznacznie z zawodnikiem na punkty i tym samym zdobył brązowy medal. Kolejna była Aleksandra Borowczak startująca w kat. do 57 kg, która z grupy wyszła jako druga. W walce o wejście do finału mimo wielu sprzeciwów trenerów przegrała i tym samym zdobyła brązowy medal. Piotr Polus startujący w kat do 50 kg pierwszą walkę wygrał, natomiast drugą przegrał co go kosztowało wykluczeniem z zawodów. Kolejny, Wiktor Pogoda startujący w kat. do 55 kg rewelacyjnie przeszedł walki kwalifikacyjne do finału wykorzystując zarówno techniki rzutów jak i uderzeń, jednak w finale uległ zawodnikowi z Sosnowca i ostatecznie zdobył srebrny medal. Natomiast Piotr Mucharzewski startujący w kat. do 60 kg rozgromił swoich zawodników z miażdżącą przewagą i zdobył Mistrzostwo Polski w ju-jitsu na rok 2013.

Rewelacyjne wyniki potwierdzają dobra formę zawodników Jamniuka Gorzów i rokują kolejne medale tych zawodników,  jak i innych reprezentantów klubu w Otwartych Mistrzostwach Polski Juniorów w ju-jitsu, które rozegrane zostaną we wrześniu br. w Gorzowie w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 20.