Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Medale wyłowione z wody przez pływaków MKP Słowianka

2016-07-18, Sport

Kolejne medale wywalczyli reprezentanci MKP Słowianka podczas letnich mistrzostw Polski juniorów.

W ostatnich dniach nasi młodzi pływacy startowali w mistrzostwach kraju w kategoriach wiekowych 15-16 lat, z których przywieźli dwa medale. Po złoty sięgnęła Wiktoria Skowrońska (na zdjęciu), podopieczna trenera Przemysława Wilanta. Została ona mistrzynią kraju 15-latków w konkurencji 50 m stylem klasycznym, z bardzo dobrym wynikiem 33,10 sek. Drugi krążek, po niezwykle emocjonującym wyścigu, zdobył Jakub Drozda (od prawej na podium) na 1500 m stylem dowolnym. Prowadzony przez trenera Jacka Nowaka Jakub wywalczył brązowy medal, ustępując zaledwie o 0,31 sek drugiemu na mecie Igorowi Wilejto z Sambora Tczew.

Wiktoria Skowrońska startowała również w finale A na 100 m stylem klasycznym, gdzie uplasowała się na siódmej pozycji. Jakub był szósty w finale B 400 m stylem dowolnym.

Wysoką formą na mistrzostwach błysnął Witold Korzeniewski, który trzykrotnie walczył o medale w finałach A, zajmując odpowiednio 8 miejsce na 400 dowolnym, 9 miejsce na 200 zmiennym i 9 miejsce na 400 m stylem zmiennym. Ponadto Witold zajął 15 miejsce na 200 m stylem dowolnym.

Pozostali nasi reprezentanci również startowali w mistrzowskich finałach. Jan Łochiński zwyciężył w finale B 200 m stylem klasycznym, Paulina Urbańska zajęła 19 miejsce na 200 oraz 20 miejsce na 100 m stylem dowolnym. Weronika Góreczna była 8 w finale B 200 m stylem klasycznym, zaś Jakub Olek wywalczył dwa 17 miejsca na 200 motylkowym i 400 zmiennym.

W wyścigach sztafetowych, chłopcy zajmowali odpowiednio 12 miejsce na 4 x 100 zmiennym, 14 miejsce na 4 x 200 dowolnym i 18 miejsce na 4 x 100 m stylem dowolnym.

W punktacji drużynowej, MKP Słowianka uplasował się na 17 pozycji.  Mistrzostwa odbyły się w Lublinie, w sumie wystartowało 475 zawodników ze 135 klubów całej Polski. Trenerami naszej reprezentacji byli Jacek Nowak i Przemysław Wilant.

* * *

W tym samym czasie w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali 16-latkowie i tam najlepiej z gorzowskiego klubu spisała się Weronika Tomasiak, która wywalczyła piąte miejsce w finałowym wyścigu 200 m stylem motylkowym. Do medalu Weronice zabrakło zaledwie 0,27 sek.

W konkurencji 100 m stylem motylkowym gorzowianka uplasowała się na 15 pozycji. Weronika jest aktualną wicemistrzynią Polski w konkurencji 200 m stylem motylkowym na pływalni 25 metrowej trenerem zawodniczki jest Jacek Nowak.