Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Pływacy Słowianki w czołówce mistrzostw Polski

2016-07-26, Sport

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy MKP,,Słowianka” na IV Mistrzostwach Polski w Pływaniu na Wodach Otwartych, które rozegrane zostały na jeziorze Ukiel w Olsztynie.

Po krótkim, pięciodniowym zgrupowaniu i treningach na jeziorze, gorzowska drużyna w składzie : Paulina Urbańska, Jakub Drozda i Witold Korzeniewski wystartowała w wyścigu indywidualnym na 5 km. Nasi debiutanci spisali się bardzo dobrze.  Ścigając się w kategorii juniorów 15-16 letnich, Witek z czasem 1godz. 03min 25sek zajął 5 miejsce a Jakub z czasem 1godz 05min 19sek był dziewiąty. Paulina dopłynęła do mety na 10 pozycji w czasie 1godz 20min 18sek.

Dzień później na starcie stanęły najlepsze w kraju, trzyosobowe zespoły sztafetowe. 11 drużyn klubowych w odstępach 1 min walczyły o medale na dystansie 3 km. Nasza sztafeta w w/w składzie dopłynęła do mety na czwartej pozycji w czasie 47min 30sek.

W łącznej klasyfikacji cyklu Grand Prix Polski na Wodach Otwartych w 2016 roku, w kategorii juniorów 15 letnich, Witold Korzeniewski z dorobkiem 9 pkt zajmuje pierwszą pozycję, zaś Jakub Drozda z 6 pkt jest na trzeciej pozycji.

Imprezę zdominowali zawodnicy z MTP,,Kormoran” Olsztyn, zwyciężając we wszystkich kategoriach wiekowych. W sumie na starcie stanęło 119 zawodników z ponad 20 klubów całej Polski. Trenerem naszej reprezentacji był Jacek Nowak.