Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Koszykarki nie przebiły się przez polkowicki mur

2017-01-15, Sport

W kolejnym meczu Basket Ligi Kobiet gorzowskie koszykarki przegrały w Polkowicach z tamtejszym CCC 46:57.

Już sam wynik pokazuje, że obie drużyny nastawiły się na szczelną obronę. Na zdobycie każdego punktu trzeba było ciężko zapracować. Z drugiej strony gorzowianki w tegorocznych rozgrywkach grają bardzo skutecznie, stąd zdobycie przez nie zaledwie 46 punktów może stanowić pewne rozczarowanie. Jedynym pocieszeniem jest to, że udało się obronić 12-punktową różnicę z meczu w Gorzowie. Oznacza to, że na zakończenie rundy w przypadku, gdy oba zespoły będą miały taki sam dorobek zwycięstw, wyżej zostaną sklasyfikowane akademiczki.

Nie można mieć pretensji do podopiecznych trenera Dariusza Maciejewskiego za grę pod tablicami. Zwłaszcza za 15 zbiorek w ataku, ale skoro kończy się mecz ze skutecznością z gry na poziomie około 25 procent to gdzieś tam tkwi poczucie niewykorzystanej szansy. Zabrakło również więcej punktów zmienników, ale już przed meczem było wiadomo, że pod tym względem ławka polkowiczanek może być wartościowsza.

Pierwsza połowa, choć cały czas toczyła się przy niewielkiej przewadze gospodyń (gorzowianki ani razu w meczu nie prowadziły), była w miarę wyrównana, o czym świadczy wynik 27:26. O losach spotkania praktycznie zadecydowała trzecia kwarta, a dokładniej jej ostatnie sześć minut. Od stanu 34:32 gospodynie do końca kwarty rzuciły jeszcze 11 punktów, natomiast dla nas tylko raz trafiła Stephanie Talbot, najskuteczniejsza zresztą gorzowska koszykarka. Ten przestój drogo kosztował akademiczki, które w ostatnim fragmencie meczu nie były już w stanie odrobić tych strat, choć walczyły do końca.

(b)

CCC Polkowice – InvestInTheWest AZS AJP Gorzów 57:46 (13:11, 14:15, 18:8, 12:12)

CCC: Leciejewska 14, Faulkner 14, Harrison 11, Gala 8, Stankiewicz 5, Urbaniak 4, Rezan 1, Ortiz 0.

AZS AJP: Talbot 17, Hurt 11, Misiek 8, Szajtauer 4, Dźwigalska 2, Jaworska 2, Seekamp 2.