Twardy i zwycięski bój piłkarzy ręcznych Stali Gorzów

2017-02-25, Sport

Sporymi emocjami uraczyli kibiców piłkarze ręczni Stali Gorzów i Realu Leszno w kolejnym meczu o mistrzostwo I ligi.

Goście dotarli do hali niespełna pół godziny przed planowanym rozpoczęciem meczu. Słusznie w tej sytuacji podjęto decyzję o jego dziesięciominutowym opóźnieniu, chcąc dać leszczynianom chwilę na spokojną rozgrzewkę. Od pierwszych minut oba zespoły skupiły się na twardej grze obronnej. W 10 minucie Hubert Szkudelski zbyt ostro zaatakował w twarz Miłosza Bekisza i został odesłany przez sędziów do szatni. Po chwili Stanisław Gębala trafił do siatki i  Stal prowadziła 3:2. Potem długo utrzymywał się wynik 5:4 dla gości i dopiero trafienie Marcina Smolarka pozwoliło stalowcom doprowadzić do wyrównania. Nie na długo. Przyjezdnym wystarczyły dwie minuty i zrobiło się dwie bramki przewagi na ich korzyść (5:7). Trener Dariusz Molski natychmiast zareagował i wziął czas, co pomogło, bo kolejne cztery gole rzucili nasi gracze. Ostatnie sześć minut to ponowna dominacja rywali, którzy jeszcze przed przerwą zdołali wyjść na prowadzenie 11:10.

Druga połowa toczyła się przy niewielkiej przewadze gospodarzy, choć jeszcze w 35 minucie Real prowadził 13:11. Przez kolejne 14 minut goście tylko znaleźli drogę do naszej bramki, nasi zaś pięciokrotnie pokonali golkipera gości. O każdą bramkę trzeba było jednak ciężko walczyć. Zespoły nastawiły się na tak ostrą obronę, że już nie miały koncepcji na przechytrzenie rywala pod ich bramką. Kibice w drugiej połowie zobaczyli tylko 12 bramek. Najważniejsze, że o jedną więcej strzelili stalowcy, choć w ostatnich sekundach goście mieli szansę na wyrównanie. Gorzowianie zachowali miano niepokonanej u siebie drużyny w rozgrywkach ligowych i umocnili się w czołówce tabeli.