Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Świąteczny komplet zwycięstw gorzowskich piłkarzy

2017-04-15, Sport

Piłkarze czwartej ligi lubuskiej rozegrali 22 kolejkę spotkań. Gorzowskie drużyny wywalczyły komplet punktów.

Liderzy z Gorzowa pojechali do Lubska i pewnie pokonali Budowlanych 3:0. Miejscowi dzielnie stawiali czoła tylko w pierwszej połowie, która niczym specjalnym zresztą nie zaimponowała. Mecz odbywał się przy padającym deszczu i żadnej z drużyn nie udało się stworzyć poważniejszego zagrożenia pod bramką rywali. Co prawda w 14 minucie zapachniało pierwszym golem, Paweł Posmyk trafił nawet do siatki, ale był na pozycji spalonej.

Zupełnie inaczej wyglądała druga część meczu. Gorzowianie wyszli z szatni mocno zmotywowani i od pierwszego gwizdka sędziego ruszyli w stronę bramki Budowlanych. Co chwilę coś działo się w polu karnym gospodarzy, ale na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do 58 minuty. To wtedy kapitalną centrą popisał się Filip Łaźniowski, zaś akcję strzałem głową wykończył Paweł Posmyk.

Potem mieliśmy krótką przerwę na kilka zmian. Zaledwie trzy minuty po wejściu na plac gry, dokładnie w 68 minucie, drugą bramkę dla Stilonu z rzutu karnego strzelił Adrian Nowak.  Rezultat ustalił w 82 minucie Piotr Rymar, który wręcz wjechał z piłką w bramkę po uprzednim dośrodkowaniu Daniela Mrozka. Podopieczni trenera Adama Gołubowskiego odnieśli tym samym 21 zwycięstwo w sezonie i dalej przewodzą w tabeli z przewagą 10 punktów nad Ilanką Rzepin i 20 nad Syreną Zbąszynek.

* * *

W radosnych nastrojach do świątecznych stołów zasiądą również piłkarze Piasta Karnin, którzy na własnym boisku pokonali 2:1 Odrę Bytom Odrzański.  Już w 16 minucie, po pięknym strzale z rzutu wolnego Adama Suchowery z 20 metrów, gospodarze prowadzili 1:0. Potem gra się wyrównała, a po zmianie stron, w 52 minucie goście doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył Michał Chłopowiec. W 68 minucie drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną, ujrzał Wojciech Kaczmarek i gospodarze musieli radzić sobie w osłabieniu.

Kiedy wydawało się, że zespoły podzielą się punktami w doliczonym czasie gry sędzia dopatrzył się faulu w polu karnym obrońcy Odry nad Bartłomiejem Szamotulskim. To rozwścieczyło gości i za dyskusję z arbitrem czerwone kartki ujrzeli Łukasz Karbowiak oraz bramkarz Marek Szwatrow. Dawid Kucharski wykorzystał jedenastkę i Piast zwyciężył dosyć szczęśliwie.