Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Niespodzianka w Gorzowie. Piast postawił się Stilonowi!

2017-04-22, Sport

Pierwsze dwa punkty w tym sezonie stracili na własnym boisku piłkarze Stilonu, którzy w derbowym meczu bezbramkowo zremisowali z Piastem Karnin.

- Skoro Bayern Monachium właśnie przed chwilą zremisował u siebie z FSV Mainz 2:2, to dlaczego Stilon nie może mieć słabszego dnia – powiedział jeden z kibiców opuszczających stadion przy ul. Olimpijskiej po zaskakującym remisie.

Jak wspomnieliśmy w zapowiedzi meczu, derby rządzą się własnymi prawami i tak było dzisiaj, choć wydawało się, że Stilon jest murowanym faworytem. Skazywani na wysoką porażkę piłkarze Piasta zagrali podobnie jak jesienią u siebie, gdzie dopiero w doliczonym czasie gry stracili gola. Tym razem byli uważni do ostatniego gwizdka sędziego i w nagrodę zostali pierwszym zespołem, który nie stracił na Olimpijskiej bramki i wywiózł jeden punkt. W pełni zresztą zasłużenie.

Zespół z Karnina od początku ustawił szczelną obronę i starał się w zarodku likwidować akcje gospodarzy. W pierwszej połowie wychodziło im to doskonale. Podopieczni trenera Adama Gołubowskiego czasami tylko dochodzili pod bramkę gości, ale nie byli w stanie stworzyć dobrych okazji do zdobycia choćby jednego gola. Skupiali się bardziej na indywidualnych akcjach. W 34 minucie Michał Pakuła stanął przed szansą otworzenia wyniku, lecz chybił mając przed sobą pustą bramkę. Kilka minut później, w wyniku nieporozumienia obrony Piasta, piłka zmierzała do siatki, ale w ostatniej chwili wybił ją Dawid Kucharski. Tuż przed przerwą Alan Błajewski uderzył z prawej strony pola karnego, lecz minimalnie spudłował.

Po zmianie stron niebiesko-biali jeszcze bardziej zdecydowanie ruszyli do przodu. Piast starał się nie być dłuższy i też chwilami podchodził pod bramkę strzeżoną przez Krystiana Paszkowskiego. Po jednej z takich akcji bliski zdobycia gola był Bartłomiej Szamotulski. Po jego strzale z główki piłka trafiła w poprzeczkę. Po serii zmian w ekipie Stilonu pojawiła się nowa energia, lecz Piast dalej grał konsekwentnie i skutecznie rozbijał wszelkie ataki miejscowych. A jak już udało się skierować piłkę w stronę bramki na posterunku znajdował się Piotr Gawlik.

W 77 minucie ładnym strzałem popisał się Adrian Nowak. Piłka minimalnie minęła słupek. Dwie minuty później kapitalnym uderzeniem zaimponował Łukasz Maliszewski, ale Gawlik ponownie zaimponował świetnym refleksem. Ostatnie minuty to już było prawdziwe oblężenie świątyni Piasta. Stilon nie miał jednak pomysłu na sforsowanie zasiek i ku rozczarowaniu widzów dzisiaj nie obejrzeliśmy w derbach żadnego gola, choć taka szansa pojawiła się jeszcze w piątej minucie doliczonego czasu gry. Masahiro Enjo znalazł się w dogodnej sytuacji, ale nie trafił do bramki z najbliższej odległości.

Stilon utrzymał w tabeli 10-punktową przewagę nad Ilanką Rzepin, która również zremisowała swój mecz.