Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Świetny mecz zespołu Stali. Teraz czas na lidera

2017-04-22, Sport

W spotkaniu XXIII kolejki pierwszej ligi piłki ręcznej Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów pewnie pokonała Polski Cukier Pomezanię Malbork 32:23 i już zagwarantowała sobie przynajmniej drugie miejsce na zakończenie sezonu.

To miał być prawdziwy hit, ale okazało się, że gospodarze nie pozostawili rywalom żadnych złudzeń, kto jest lepszy, aczkolwiek początek był trudny. Gorzowianie kilka pierwszych swoich akcji nie zdołali wykończyć i przegrywali 0:2. Potem długo utrzymywał się wynik w granicach remisu lub jednej bramki przewagi dla jednej ze stron. Dopiero kilka, w krótkim czasie, świetnych interwencji Cezarego Marciniaka pozwoliło naszej ekipie uzyskać większą przewagę. Do przerwy sprawa końcowego wyniku nie była jeszcze rozstrzygnięta. Wszystko mogło się zdarzyć.

Po zmianie stron goście długo nie mogli pokonać naszego bramkarza, a w rewanżu co chwilę oglądaliśmy piłkę w siatce. W 40 minucie było już siedmioma bramkami dla naszych (22:15). Goście przeszli na krycie ,,każdy swego’’. Nic im to nie dało, bo żółto-niebiescy w kilka następnych minut powiększyli różnicę o kolejne dwa gole. To już załamało rywali i tylko dzięki słabszej w ostatnim kwadransie skuteczności mecz zakończył się różnicą dziewięciu bramek.

Podopieczni trenera Dariusza Molskiego zaprezentowali się bardzo dobrze. Świetnie radzili sobie w obronie, byli bojowo nastawieni w ataku, co jest dobrym prognostykiem przed wyjazdem za tydzień do Gdyni na pojedynek z liderem rozgrywek. Tylko wygrana przedłuży szansę stalowców na awans do krajowej elity.

Kancelaria Andrysiak Stal Gorzów – Polski Cukier Pomezania Malbork 32:23 (17:14)

Stal: Marciniak, Nowicki – Serpina 9, Kryszeń 6, Stupiński 5, Gębala 4, Turkowski 3, Bekisz 3, Starzyński 2, Mariusz Smolarek, Gryszka, Droździk.