Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Krótka pucharowa przygoda piłkarzy Stilonu

2017-07-16, Sport

Piłkarze Stilonu Gorzów już w pierwszej rundzie Pucharu Polski musieli pożegnać się z tymi rozgrywkami.

Przed własną publicznością nasz zespół nie sprostał ekipie Puszczy Niepołomice, przegrywając 1:3. Nie jest to oczywiście żadna niespodzianka, gdyż oba zespoły dzielą dwie klasy rozgrywkowe. Stilon jest beniaminkiem trzeciej ligi a Puszcza pierwszej. Sprawa awansu tak naprawdę rozstrzygnęła się w pierwszych minutach. Już w ósmej Marcin Orłowski ładnym uderzeniem piłki głową trafił do siatki Stilonu i zanim wszyscy tak na dobre z powrotem powrócili do gry, ten sam zawodnik podwyższył na 2:0.

Kolejne minuty uwidoczniły wyraźną przewagę w wyszkoleniu technicznym gości, którzy ponadto znajdują się na innym etapie przygotowań do sezonu. Gorzowianie próbowali walczyć, lecz nie byli w stanie stworzyć dobrych okazji podbramkowych. Goście mieli ich więcej, ale dwubramkowa przewaga utrzymywała się do 70 minuty. Wówczas to trzeciego gola dla gości strzałem z 25 metrów zdobył Robert Ziętarski, który na plac gry wszedł dwie minuty wcześniej. Dziesięć minut później honorowe trafienie z rzutu karnego dla Stilonu uzyskał Rafał Świtaj.