Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Polacy bez kondycji i zwycięstwa. Powalczą jednak o awans

2017-10-08, Sport

Waterpoliści Polski zajęli trzecie miejsce w turnieju kwalifikacyjnym do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

W turnieju rozegranym na Słowiance nasi reprezentanci nie wygrali żadnego spotkania. Jedno zremisowali oraz dwa przegrali. Na początek turnieju biało-czerwoni zmierzyli się z Izraelem i po słabej końcówce ulegli rywalom 7:8. Polacy bardzo dobrze zagrali jedynie pierwsze dwie kwarty, po których prowadzili 6:3. Potem było już tylko gorzej, czego efektem było wypuszczenie z rąk niemal pewnego zwycięstwa. Szczególnie fatalna była trzecia kwarta, w której gospodarze stracili cztery gole.

W sobotę nasi zagrali ze Szwajcarią i historia się powtórzyła. Po dobrym początku jeszcze w czwartej kwarcie prowadzili 7:3. Wystarczyła chwila dekoncentracji i mecz zakończył się remisem 7:7. Na koniec gier, w niedzielę rano, gospodarze zmierzyli się z Białorusią i ulegli 5:9. Jeszcze w połowie meczu był remis 2:2, lecz w drugiej części dominacja sąsiadów zza wschodniej granicy nie podlegała dyskusji. W walce o awans do finałów mistrzostw Europy 2018 Polacy zagrają z Niemcami lub Holandią. Obojętnie, kto będzie ostatecznie rywalem nasi nie będą faworytem dwumeczu.

Turniej w Gorzowie ostatecznie zakończył się zwycięstwem Białorusi, drugi był Izrael, trzecia Polska, a stawkę zamknęli Szwajcarzy.