Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Musieli gonić, ale uczynili to w mistrzowskim stylu

2017-12-02, Sport

Ważne wyjazdowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Stali Gorzów, którzy w 11. kolejce pierwszej ligi pokonali GKS Żukowo 29:24.

Gorzowianie pojechali na Kaszuby w mocno osłabionym składzie. Zabrakło przede wszystkim Bartosza Starzyńskiego, Miłosza Bekisza i Wiktora Bronowskiego. Jeszcze przed wyjazdem nasi zawodnicy zapowiedzieli, że łatwo skóry nie sprzedadzą.

Pierwsi gola zdobyli gospodarze, nasi szybko wyrównali i przez kolejnych kilka minut gra była bardzo wyrównana. Po kwadransie zaczęła uwidaczniać się dominacja gospodarzy. W pewnym momencie ich przewaga niepokojąco rosła z każdą minutą i kiedy osiągnęła poziom czterech bramek (12:8) trener Dariusz Molski wziął czas. Na niewiele to się zdało, bo po kolejnych kilku błędach mieliśmy już 16:10 dla GKS-u. Na szczęście w końcówce pierwszej połowy nasi gracze otrząsnęli się, przeprowadzili kilka fajnych akcji i po trafieniach Adriana Chełmińskiego, Adriana Turkowskiego, Mateusza Stupińskiego oraz Oskara Serpiny jeszcze przed przerwą odrobili cztery gole.

Udane ostatnie minuty przed zmianą stron tak napędziły gorzowski team, że po dwóch szybkich akcjach Turkowskiego mieliśmy remis 16:16. Od tego momentu gra ponownie nieco się wyrównała, ale w naszej drużynie fantastycznie w bramce prezentował się Krzysztof Nowicki, który zatrzymał kilka akcji gospodarzy. To pozwoliło na zbudowanie kilkubramkowej przewagi, zaś w ostatnich minutach gorzowianie już spokojnie kontrolowali przebieg spotkania.

To pierwsza wygrana w tym sezonie naszych piłkarzy ręcznych na wyjeździe za trzy punkty. Obecnie plasują się oni na drugiej pozycji ze stratą dwóch punktów do lidera, mając jednak o jeden rozegrany mniej mecz.

Już za tydzień gorzowian czeka kolejny super ważny pojedynek, w którym podejmą oni właśnie lidera ligowej tabeli – MKS Nielbę Wągrowiec. W przypadku wygranej za pełną pulę prawdopodobnie awansują na czoło tabeli.

GKS ŻUKOWO – STAL GORZÓW 24:29 (16:14)

Stal: Marciniak, Nowicki – Turkowski 6, Kryszeń 6, Stupiński 5, Serpina 4, Chełmiński 4, Mariusz Smolarek 2, Marcin Smolarek 1, Kłak 1, Droździk, Gałat.