W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Darii, Mateusza, Wawrzyńca , 21 września 2018

Cenna wygrana Gorzovii. Sukcesy weteranów

2018-03-11

Walczące o utrzymanie na zapleczu superligi lubuskie drużyny tenisa stołowego zanotowały na swoim koncie dwie wygrane po 7:3, GKS MojeBermudy.pl Gorzovia Gorzów z KUKS Remus Kościerzyna, a ZKS Zielona Góra z  TTS Polonia II Bytom.

medium_news_header_21169.jpg

Grupa północna: Gorzovia – KUKS Remus 7:3. Nowokuński 2,5 oraz Kibała, Żabski i Żarski po 1,5; ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Oltogistics Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia 7:3; Pogoń Siedlce – Dekorglass II Działdowo 7:3.

1.Energa KTS           13      26       110:20

2.Olimpia-Unia         15       25       103:47

3.Poltarex                 14       21       89:51

4.Kamix                    14       17       74:66

5.Pogoń                    15       14       66:84

6.Gorzovia                14       10       66:74

7.Victoria                  13         9        60:80

8.AZS AWFiS II        14         9        51:89

9.Dekorglass II         14         6        50:90

10.KUKS Remus      16         5        51:109

Grupa południowa: ZKS – TTS Polonia II 7:3. Nalepa i Wachowiak po 2,5, Jankowski 1,5 i Najder 0,5; PWSZ Zamość – Villa Verde Olesno 4:6; GMKS Strzelec Frysztak – IKTS Broń Radom 6:4; Sokół Orzesze – IKS Start Zduńska Wola 3:7; GMKS Strzelec – Odra Głoska 8:2; BISTS Bielsko Biała – IKT Start 8:2.

1.PWSZ                     14       22      91:49

2.BISTS                     14       20       86:54

3.GMKS Strzelec       14        20      83:57

4.Villa Verde              14        19      79:61

5.IKTS Broń               13       15       69:61

6.Odra                       14       12        66:74

7.ZKS                        14       11         68:72

8.IKS Start                14       10          56:84

9.TTS Polonia II        14         9          61:79

10.Sokół                    13         0          1:99

W III lidze wygrane faworytów

O miejsce 1-4.: Jofrakuda I Świebodzin – ŻSTS Żagań 10:6, Witniczanin Witnica – ŻSTS 5:10, Jofrakuda I – Warta II Kostrzyn 10:8.

1.Jofrakuda I            12        20       112:63

2.ŻSTS                     12       18       109:67

3.Warta II                  12       18       112:72

4.Witniczanin            12       15       106:90

O miejsca 5-11.: Gorzovia II – Jofrakuda II 10:1, Kijowianka Kije – Pełcz Górki Noteckie 10:3, Tęcza Krosno Odrzańskie – ZA Zachód Uczniak Szprotawa 10:3. Pauzowała Spójnia Ośno Lubuskie.

5.Spójnia                   11        13       91:71

6.Gorzovia II              12       13       80:67

7.Kijowianka              12       12       79:96

8.Tęcza                      12       10       92:97

9.Pełcz                       12       6          71:111

10.Uczniak                 12       5          64:112

11.Jofrakuda II           12       0          50:120

W czwartej lidze liderzy punktują

Grupa północna, o miejsca 1-4.: FSL Aktywni Słubice – Warta III Kostrzyn 10:1, Gorzovia V – Bocian Słońsk 6:10, Gorzovia V – FSL Aktywni 3:10, Warta III – Bocian 4:10.

1.FSL Aktywni          11        19       101:58

2.Bocian                   11        18       102:58

3.Gorzovia V            11        14       93:62

4.Warta III                 11        11        72:85

O miejsca 5-10.: Witniczanin II Witnica – Gorzovia IV 2:10, Stal Sulęcin – Warta IV 10:0, Gorzovia III – KS Lubikowo 5:10, Witniczanin II – KS 6:10, Gorzovia III – Warta IV 10:1, Gorzovia IV – Stal 10:7.

5.Gorzovia IV           11        13       80:74

6.KS                         11        12       89:78

7.Gorzovia III           11        8          79:76

8.Warta IV                11        8          64:100

9.Stal                        11        7          73:89

10.Witniczanin II       11        0          34:110

Grupa południowa, o miejsca 1-4.: Jedność Podmokle – SO Ganesa Radoszyn 10:3, ŻSTS II Żagań – ZKS V Drzonków 1:10, ŻSTS II – Jedność 6:10, SO Ganesa – ZKS V 2:10.

1.Jedność                  10       18       96:29

2.ZKS V                    10       17       99:38

3.ŻSTS II                   10       12       77:59

4.SO Ganesa             10       10       57:80

O miejsca 5-9.: Prus Żary – Pogoń Wschowa 10:2, Dziesiątka Nowa Sól – Fiber Nowogród Bobrzański 10:4, Prus – Fiber 10:2, Pogoń – TEJA Łęknica 1:10.

5.TEJA                      9        10       66:60

6.Prus                      10        10       75:75

7.Dziesiątka                9        7          63:77

8.Pogoń                    10         2          42:98

9.Fiber                      10         2          35:94

Piąta liga dla Pełcza i Jofrakudy

Grupa północna: Pełcz II Górki Noteckie – Gorzovia VI 14:4, KS II Lubikowo – Stal II Sulęcin 13:5, Bocian II Słońsk – GZSN Start Gorzów 10:8, Gorzovia VI – GZSN Start 4:14, KS II – Pełcz II 4:14, Stal II – Bocian II 3:15.

1.Pełcz II                   7          14       82:44

2.Bocian II                7          10       79:47

3.Stal II                      7          8          76:50

4.GZSN Start            7          6          63:63

5.KS II                       7          4          41:85

6.Gorzovia VI             7          0          29:97

Grupa południowa, o miejsca 1-4.: Jofrakuda III Świebodzin – ŻSTS III Żagań 13:5, Tęcza II Krosno Odrzańskie – Prus II Żary 9:9, Tęcza II – Jofrakuda III 7:11, ŻSTS III – Prus II 7:11.

1.Jofrakuda III          10        20       142:38

2.Prus II                     10       17       119:61

3.Tęcza II                  10       12       106:74

4.ŻSTS III                  10       10       106:74

O miejsca 5-9.:  Pogoń II Wschowa  - Fiber II Nowogród Bobrzański 4:14, Czarni Żagań – Fiber III 1:17, Czarni – Fiber II 3:15, UKTS-Olimpia Lubsko – Pogoń II 17:1.

5.Fiber II                   10       11        104:76

6.UKTS-Olimpia        9          9          77:85

7.Fiber III                    9          6          66:94

8.Czarni                    10       2          35:145

9.Pogoń II                  10       1          37:143

Pięć medali młodzików w Brzegu Dolnym

Na rozegranych w Brzegu Dolnym międzywojewódzkich mistrzostwach młodzików lubuscy pingpongiści wywalczyli pięć medali. Dwa złote – Mateusz Zalewski (ZKS Drzonków) w grze pojedynczej i para Igor Franc, Mateusz Żelengowski (obaj Jofrakuda Świebodzin) w grze deblowej, dwa srebrne – Żelengowski w grze pojedynczej i para deblowa Damian Gruszka (ZKS) i Zalewski oraz jeden brązowy – Franc w grze pojedynczej.

Weterani rywalizowali w Ośnie Lubuskim

W trzecim wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym weteranów w tenisie stołowym w Ośnie Lubuskim na starcie stanęło 44 zawodników, którzy walczyli o puchar burmistrza Stanisława Kozłowskiego. Czołówka: kategoria 40-49 lat – 1. Andrzej Kuderski (Witniczanin Witnica), 2. Marek Szuplak (Tęcza Krosno Odrzańskie), 3. Roman Błaszczak (Gorzovia), 4. Tomasz Lemanowicz (Jedność Podmokle); kateg. 50-59 lat – 1. Roman Wączek (Gorzów), 2. Mirosław Rogowski (FSL Aktywni Słubice), 3. Jan Binczarowski (AZS UZ Zielona Góra), 4. Zbigniew Cybulski (Tęcza); kateg. 60-64 lata – 1. Bogdan Maćkowiak (Spójnia Ośno Lubuskie), 2. Andrzej Gryczan (Witniczanin), 3. Marian Olechnowicz (Strzelce Krajeńskie), 4. Zenon Walczak (Stal Sulęcin); kateg. 65 lat i starsi – 1. Jan Nowak (Orzeł Międzyrzecz), 2. Henryk Zduński (Jofrakuda Świebodzin), 3. Jerzy Tomczak (Drezdenko), 4. Aleksander Roziński (Gubin).

Ryszard Kulczycki