Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Stilon wywozi trzy punkty z Zielonej Góry

2018-04-21, Sport

Stilon kontynuuje serię zwycięstw i tym razem w Zielonej Górze zasłużenie pokonał miejscowy Falubaz 3:1.

Przez pierwsze pół godziny lubuskie derby toczyły się głównie w środkowej strefie boiska, a obie drużyny nie potrafiły stworzyć sobie dogodnej sytuacji do strzelenia bramki. W 34 minucie, po dośrodkowaniu Jakuba Okuszki, bliski zdobycia prowadzenia był Abdul Moustapha Ouedraogo, ale nie zdołał oddać głową precyzyjnego strzału. Trzy minuty później Mateusz Bartolewski przeprowadził indywidualną akcję i uderzeniem z około 18 metrów pokonał bramkarza gospodarzy. Ten sam zawodnik po chwili był faulowany w polu karnym przez obrońcę zielonogórskiego i sędzia podyktował rzut karny. Niestety, strzał Piotra Rymara obronił bramkarz Falubazu Karol Kubasiewicz. Warto zaznaczyć, że nasz pomocnik strzelił w ten sam róg, jak w meczu z Pniówkiem w Gorzowie, lecz tym razem bez efektu bramkowego.

Pod koniec pierwszej połowy doszło do kuriozalnej sytuacji. Gospodarze reklamowali zagranie piłki ręką w polu karnym Stilonu, jednak sędzia główny, ani też liniowy, który stał na wysokości pola karnego, nie zareagowali i gra toczyła się dalej. Wówczas drugi liniowy, który był najbardziej oddalony od całej sytuacji zasygnalizował rękę, a arbiter zmienił decyzję i podyktował jedenastkę dla gospodarzy. Krystiana Rudnickiego w doliczonym czasie gry pierwszej połowy pokonał z karnego Wojciech Okińczyc i obie ekipy schodziły na przerwę przy wyniku remisowym.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Adam Gołubowski wprowadził na boisko Łukasza Maliszewskiego, Rafała Świtaja oraz Łukasza Zakrzewskiego. Stilon grał coraz pewniej i widać było dojrzałość piłkarską gorzowian nad Falubazem, który nie potrafił zawiązać składnej akcji. W 61 minucie prowadzenie dla Stilonu uzyskał sprytnym strzałem Mateusz Kwiatkowski, a gorzowianie w pełni kontrolowali spotkanie, czekając na akcje z kontry. I właśnie wzorowa kontra w 84 minucie przyniosła dla Stilonu trzecią bramkę. Faulowany, jeszcze na własnej połowie, Kwiatkowski utrzymał się na nogach i świetnie dograł do Rafała Świtaja, który przedłużył piłkę do Jędrzeja Drame. Nasz napastnik, wprowadzony kilka minut wcześniej, mając przed sobą tylko bramkarza Falubazu, płaskim strzałem ustalił wynik meczu. Derby lubuskie więc dla Gorzowa, a Stilon okazał się lepszym piłkarsko zespołem niż zielonogórzanie i w tej chwili zajmuje szóste miejsce w tabeli.

Przemysław Dygas

Falubaz Zielona Góra- Stilon Gorzów 1:3 (1:1)

Bramki: Wojciech Okińczyc (45 k.) - Mateusz Bartolewski (37), Mateusz Kwiatkowski(61), Jędrzej Drame (84)