Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Stilon wraca z bagażem trzech bramek

2018-05-26, Sport

Nie udała się daleka podróż piłkarzy Stilonu do Zdzieszowic, gdzie nasi piłkarze ponownie rozczarowali.

Miejscowy Ruch pokonał Stilon 3:0 i sytuacja gorzowian w ligowej tabeli jest coraz gorsza.

Tym razem trener Adam Gołubowski mógł skorzystać z nieobecnych ostatnio Mateusza Kwiatkowskiego, Krzysztofa Kaczmarczyka oraz Krystiana Rudnickiego. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili grę i często próbowali zaskoczyć Rudnickiego strzałami z daleka. W 30 minucie pomocnik Ruchu Jakub Czajkowski właśnie strzałem zza pola karnego pokonał naszego bramkarza. Kilka chwil później Rudnicki w sytuacji sam na sam nie dał się pokonać Dariuszowi Zapotocznemu. W 43 minucie szczęście było po stronie Ruchu, gdyż jeden z obrońców wybił piłkę z linii bramkowej po strzale naszego zawodnika.

Po przerwie Stilon miał doskonałą sytuację do wyrównania, gdyż w 61 minucie, za zagranie ręką sędzia odgwizdał rzut karny. Niestety strzał Mateusza Kwiatkowskiego w świetnym stylu obronił Oskar Kubik. Na domiar złego, kilka minut później Ruch podwyższył prowadzenie. Wspominany przez nas w zapowiedzi meczu, rozgrywający bardzo dobry sezon, Denis Sotor strzałem tuż zza pola karnego, nie dał szans Rudnickiemu. Stilon próbował zdobyć bramkę kontaktową, ale dobry dzień miał bramkarz Kubik, który kilka razy pewnie interweniował. W doliczonym czasie gry kapitan „Zdzichów” Łukasz Damrat, dobił z bliska strzał swojego kolegi i ustalił wynik spotkania.

Stilon po porażce u siebie trzema bramkami, także na wyjeździe przegrywa w takim samym stosunku. W małych Zdzieszowicach murawa równa i zielona, o czym można się przekonać ze strony internetowej Ruchu, więc trudno tłumaczyć porażkę naszych piłkarzy fatalnym stanem boiska. Za kilka dni ponownie daleki wyjazd czeka naszych piłkarzy, tym razem do Częstochowy, gdzie Stilon zagra z walczącą o awans Skrą.