Agnieszki, Amalii, Czecha , 20 kwietnia 2024

Młodzi piłkarze Progresu mistrzami województwa

2018-06-18, Sport

Zespół Progresu Gorzów, prowadzony przez trenera Sławomira Bednarczyka, po raz drugi pokonał UKS AP Falubaz Zielona Góra w finale mistrzostw województwa w roczniku 2005 i zasłużenie sięgnął po mistrzostwo regionu.

W sobotę na boisku w Ochli odbył się rewanżowy mecz o mistrzostwo województwa lubuskiego w kategorii Młodzik. Po wygranej na własnym boisku 4:0 piłkarze Progresu Gorzów byli także faworytem drugiego spotkania.

- Jechaliśmy na ten mecz ze sporą zaliczką bramkową, ale zdawaliśmy sobie jednak sprawę, że zespół Falubazu będzie walczył w meczu rewanżowym i tak się stało - mówi trener Sławomir Bednarczyk.

Na samym początku meczu gospodarze ruszyli do ataku i próbowali zepchnąć gorzowian do defensywy, ale w dziewiątej minucie po błędzie obrońcy gospodarzy sędzia podyktował rzut karny, który goście zamienili na bramkę. Po kilku minutach było już 2:0.

Kwadrans po rozpoczęciu drugiej połowy Progres strzelił trzeciego gola. Po jej zdobyciu gorzowscy młodzicy niepotrzebnie trochę odpuścili i Falubaz natychmiast to wykorzystał. W ostatnich pięciu minutach strzelił dwie bramki. Mecz zakończył się jednak zwycięstwem gości 3:2, a w dwumeczu mieliśmy 7:2.

Skład Progresu: Biernat Karol, Głodek Patryk, Łuczak Damian (runda jesienna), Porada Mateusz, Siwozad Oliwer, Knap Jakub, Cuper Samuel, Józwa Patryk, Łukaszonek Kacper, Kaźmierski Jakub, Czerwonko Michał, Studziński Julian, Czarnecki Kacper, Latusek Nikodem, Rałowski Eryk, Bednarczyk Patryk, Wołoszczuk Kewin, Ostrowski Kacper.

Jest to drugie z rzędu zdobyte mistrzostwo województwa w rozgrywkach Młodzika. W poprzednim sezonie zespół z rocznika 2004 również wywalczył ten tytuł. KP Progres zaprasza do wstąpienia w swoje szeregi. Zgłoszenia są przyjmowane pod numerem telefonu 669 645 057.