Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Nieudany początek sezonu piłkarzy ręcznych Stali

2018-09-23, Sport

Gorzowscy szczypiorniści zainaugurowali nowy sezon w rozgrywkach pierwszej ligi.

Podopieczni trenera Dariusza Molskiego nie zdołali rozpocząć trzeciego swojego pierwszoligowego sezonu od wygranej. Po zaciętym meczu przegrali w Sierpcu z tamtejszym Mazurem 24:25.

Już początek spotkania pokazał, że gospodarze postawią bardzo trudne warunki gry. Dosyć szybko objęli oni prowadzenie 3:0. Dopiero od tego momentu gra gorzowian zaczęła się prawidłowo układać. Nasi zaczęli lepiej grać w obronie, byli skuteczniejsi w ataku, ale gospodarze cały czas walczyli twardo i do przerwy prowadzili 14:13.

Po zmianie stron bój rozgorzał na nowo. W ogóle trzeba przyznać, że spotkanie stało na dobrym poziomie, obie drużyny grały do tego widowiskowo. W pierwszych dziesięciu minutach po przerwie stalowcy całkowicie zdominowali grę i wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Potem gra ponownie się wyrównała, ale na cztery minuty przed końcem goście prowadzili 24:22 i wydawało się, że nie wypuszczą już z rąk zwycięstwa.

Niestety, ostatni fragment zupełnie im nie wyszedł,. Nie zdołali strzelić już żadnej bramki, a że stracili aż trzy (ostatnią tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziów) opuścili halę bez żadnej zdobyczy punktowej. Zabrakło zimnej krwi, ale sezon dopiero startuje. Liczymy, że ten falstart w Sierpcu, to tylko jednorazowy kubeł zimnej wody przypadkowo wylany na głowy naszych zawodników.