2018-10-24, Sport
W miniony weekend dużo działo się na stołach pingpongowych z udziałem lubuskich drużyn.
W grupie północna I ligi tym razem zagrali tylko rywale Gorzovii Gorzów, która swój mecz ze Spójnią Warszawa rozegrała awansem. Poltarex Pogoń Lębork – Pogoń Siedlce 8:2; GKTS Wiązownia – Kamis ATS Małe Trójm iasto Rumia 4:6; Energa KTS II Toruń – AZS AWFiS II Gdańsk 4:6.
1.Warta Kostrzyn 5 10 44:6
2.Poltarex Pogoń 4 7 32:8
3.Kamix ATS 4 7 28L12
4.Gorzovia 4 5 22:18
5.Energa KTS II 4 3 20:20
6.Pogoń 4 3 18:22
7.Spójnia 5 3 19:31
8.AZS AWFiS II 4 3 13:27
9.GKTS 4 1 11:29
10.Victoria Płock 4 0 3:37
W trzeciej lidze ścisk w czołówce
Jofrakuda II Świebodzin – Gorzovia II 4:10, ZKS Croford V Drzonków – FSL-Aktywni Słubice 10:4, ŻSTS Żagań – Pełcz Górki Noteckie 10:8, Jofrakuda I – Uczniak Szprotawa 10:8, Spójnia Ośno Lubuskie – Witniczanin Witnica 10:4, Jedność Podmokle – Kijowianka Kije 3:10.
1.ZKS V 4 6 33:17
2.Spójnia 4 6 37:22
3.Kijowianka 4 6 37:23
4.ŻSTS 4 6 33:22
5.Jofrakuda I 4 6 36:28
6.FSL-Aktywni 4 6 34:26
7.Witniczanin 4 4 28:31
8.Gorzovia II 4 4 27:31
9.Uczniak 4 2 27:36
10.Pełcz 4 2 26:35
11.Jedność 4 0 18:40
12.Jofrakuda II 4 0 15:40
Bocian i ZKS VI liderami w czwartej lidze
Grupa północna: Stal Sulęcin – Gorzovia III 5:10, Witniczanin II Witnica – Pełcz II Górki Noteckie 9:9, Gorzovia V – Warta IV Kostrzyn 9:9, Bocian Słońsk – Gorzovia IV 10:5, KS Lubikowo – Warta III 10:4.
Grupa południowa: Fiber Nowogród Bobrzański - ZKS BMP Logistic VI Drzonków 1:10, ŻSTS II Żagań – TEJA Łęknica 10:5, Pogoń Wschowa – Tęcza Krosno Odrzańskie 10:6, Dziesiątka Nowa Sól – Prus Żary 7:10, Jofrakuda III Świebodzin – SO Ganesa Radoszyn 7:10.
Bez niespodzianek w piątej lidze
Grupa północna: Gorzovia VII – Stal II Sulęcin 10:6, Warta V Kostrzyn – KS III Lubikowo 10:1, Witniczanin III – GZSN Start Gorzów 6:10, Gorzovia VI – Bocian II Słońsk 0:10, KS II – Spójnia II Ośno Lubuskie 5:10.
Grupa południowa: Fiber II Nowogród Bobrzański – Błękitni Olbrachtów 1:10, Fiber III – Zorza Mozów 10:8, Mirotka Mirocin Dolny – Spartakus Otyń 5:10, Prus II Żary – ŻSTS III Żagań 8:10. Pauzowała UKTS-Olimpia Lubsko.
Srebrno-brązowi Lubuszanie
W pierwszej części mistrzostw świata osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym w słoweńskim Celje nasi zawodnicy wywalczyli dwa medalowe krążki. „Srebro” zawisło na szyji Krystyny Łysiak (Dziesiątka Nowa Sól) w klasie 11, a nowosolanka uległa w finale po zaciętej grze Rosjance Jelenie Prokofiewej 2:3. Z brązowego medalu mógł się cieszyć Marcin Skrzynecki (ZSR Start Zielona Góra) w klasie 8, któremu drogę do finału zamknął Brytyjczyk Wiliams Wilson, przegrywając z nim w półfinale 0:3.
Lubuskie nadzieje pingpongowe grały w I GPP żaków
Przez trzy trwały zmagania w I Grand Prix Polski żaków w tenisie stołowym, który z udziałem niemal dwustu uczestników rozegrano w Drzonkowie. Nasi najmłodsi pingpongiści spisali się na miarę aktualnych możliwości, a najlepsi z nich sklasyfikowani zostali na miejscach: dziewczęta – 19. Maja Sokołowska (ZKS Drzonków), 21. Wanessa Kulczycka, 25-32. Oliwia Parkoła (obie Gorzovia), chłopcy – 17. Bartosz Dybka (Bocian Słońsk).
Zmagania UKS-ów w Drzonkowie
W eliminacjach wojewódzkich do mistrzostw kraju Uczniowskich Klubów Sportowych, które odbyły się w Drzonkowie uzyskano wyniki: młodziczki – 1. Bocian Słońsk (Weronika Skorupska, Magdalena Szychowska, tr. Henryk Grabowski), 2. Spartakus Otyń, 3. UKTS-Olimpia Lubsko; młodzicy – 1. Bocian (Bartosz Dybka, Mateusz Kowalski, tr. jak wyżej), 2. Spartakus I, 3. Spartakus II, 4. Pełcz Górki Noteckie; żaczki – 1. Gorzovia Gorzów (Wanessa Kulczycka, Oliwia Parkoła, tr. Ryszard Kulczycki), 2. Bocian, 3. UKTS-Olimpia; żacy – 1. Fiber I Nowogród Bobrzański (Oliwier Babiak, Jakub Śledziński, tr. Dariusz Pawlak), 2. Fiber II, 3. Fiber III, 4. Spartakus.
Zwycięzcy zakwalifikowali się do finału centralnego (Łaziska Górne, 1-2.grudnia br.).
Ryszard Kulczycki
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
I liga mężczyzn: ZKS PMK Zachód II Zielona Góra – PKS Kolping II Jarosław, hala WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 11.30; Warta Kostrzyn – Pogoń Siedlce, hala MOSiR-u, ul. Wojska Polskiego, sobota – 12.00; GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów – Warta Kostrzyn, hala miejska, ul. Jagiełły 11, niedziela – 16.00.
II liga mężczyzn: Warta II Kostrzyn – Odra II Głoska, hala MOSiR-u, ul. Wojska Polskiego, sobota – 16.00; AZS UZ Zielona Góra – AZS UE Wrocław, mała hala Uniwersytetu, ul. Podgórna 50, sobota – 17.00; ZKS Nordis III Drzonków – LZS TS Zaręba, hala WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 16.00.
Pierwszy rzut gorzowskiej klasy „A” mężczyzn: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, niedziela – 9.30.
Pierwszy rzut zielonogórskiej klasy „A” mężczyzn: hala sportowa Zespołu Szkól w Sulechowie, ul. Piaskowa 52, niedziela – 9.00.
RK
Z Rafałem Legieniem, trenerem Agencji Inwestycyjnej Stilon, rozmawia Przemysław Dygas