Szósta porażka Warty na wyjeździe

2018-10-27, Sport

Piłkarze Warty przegrali ze Stalą w Brzegu 0:1 i tym samym spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Pojedynek sąsiadów z końca  tabeli toczył się pod dyktando gospodarzy, którzy jednak długo nie mogli pokonać golkipera Warty. Warciarze osłabieni brakiem Damiana Szałasa rzadko natomiast przedostawali się pod bramkę Stali i najczęściej było to po stałych fragmentach gry.

W drugiej połowie Stal atakowała coraz groźniej, ale dobrze spisywał się w bramce Witalij Czyżykow. Niestety, w 80 minucie gospodarze przeprowadzili decydującą akcję meczu. Jeden z obrońców Warty odpuścił krycie najlepszego strzelca Stali Damiana Celucha, a ten miał czas przyjąć piłkę i z kilku metrów upadając, po wślizgu nabiegającego defensora gości, strzelił obok Czyżykowa. Podopieczni Mateusza Konefała nie byli już w stanie odwrócić losów spotkania i ponieśli szóstą porażkę na wyjeździe.

Stal Brzeg- Warta Gorzów 1:0 (0:0)

Bramka: Damian Celuch (80)