2018-10-29, Sport
W ostatni weekend na lubuskich stołach pingpongowych działo się wiele ciekawych rzeczy, rozegrano ponadto kolejne mecze ligowe na różnych poziomach.
Rezerwy ZKS-u wróciły na stare, niedobre tory
W kolejnym meczu o mistrzostwo I ligi mężczyzn w grupie południowej ZKS PKM Zachód II Zielona Góra nie sprostał na własnych stołach rezerwom PKS Kolping Jarosław i przegrał 2:8. Nalepa 1,5 i Wachowiak 0,5. Inne wyniki: Villa Verde Olesno – GMKS Strzelec Frysztak 7:3; IKTS Broń Radom – BISTS Bielsko Biała 4:6; IKS Start Zduńska Wola – Viret CMC Zawiercie 6:4.
1.Villa Verde 6 11 40:20
2.PKS Kolping II 7 10 46:24
3.PWSZ 5 9 34:16
4.GMKS Strzelec 6 8 34:26
5.BISTS 5 7 30:20
6.IKS Start 7 7 33:37
7.IKTS Broń 6 4 29:31
8.ZKS II 5 2 18:32
9.Viret CMC 5 0 14:36
10.Odra 6 0 12:48
Na północy derby dla Warty
W grupie północnej I ligi mężczyzn w niedzielne popołudnie w Gorzowie rozegrano derby, w których GKS Gorzovia MojeBermudy.pl uległa liderowi tabeli kostrzyńskiej Warcie 4:6, a w innym meczu we własnej hali Warta wygrała z Pogonią Siedlce 7:3. Żabski 2, Nowokuński i Żarski po 1 – Perek 2,5+2,5, Bąk 2,5+1,5, S.Dosz 2+0,5 i Skubiszewski 0+1,5. Pozostałe mecze: Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – Poltarex Pogoń Lębork 3:7; Victoria Płock – Energa KTS II Toruń 0:10; Pogoń – Spójnia Warszawa 8:2; AZS AWFiS II Gdańsk – GKTS Wiązowna 5:5.
1.Warta Kostrzyn 7 14 57:13
2.Poltarex Pogoń 5 9 39:11
3.Kamix ATS 5 7 31:19
4.Energa KTS II 5 5 30:20
5.Gorzovia 5 5 26:24
6.Pogoń 6 5 29:31
7.AZS AWFiS II 5 4 18:32
8.Spójnia 6 3 21:39
9.GKTS 5 2 16:34
10.Victoria Płock 5 0 3:47
RK
Dwa zwycięstwa i dwa remisy w II lidze
Warta II Kostrzyn – Odra II Głoska 6:4. Lewaszkiewicz 2,5, Dziwosz 2 i J.Kowalczyk 1,5; AZS UZ Zielona Góra – AZS UE Wrocław 5:5. Leśniewski 2,5, Bobek i Żelengowski po 1 oraz Kozłowski 0,5; Marten Ciechów – ZKS Korner IV Drzonków 5:5, Orion Branda Bukowice – ZKS Korner IV 1:9. Ligowski 2,5+2,5, P.Sroczyński 1,5+2,5, Marciniak 1+1,5 i J.Krzywniak 0+2,5; KTS Wolbromek – Wolavia 5:5; SKS LZS Raszówka – Orion Branda 7:3. Mecz ZKS Nordis III Drzonków – LZS TS Zaręba przełożono.
1.SKS LZS 5 9 31:19
2.ZKS Korner IV 6 9 37:23
3.AZS UZ 5 7 32:18
4.KTS ` 5 7 28:22
5.ZKS Nordis III 4 6 25:15
6.Wolavia 5 6 28:22
7.Marten 5 5 30:20
8.AZS UE 5 4 22:28
9.LZS TS 4 3 19:21
10.Warta II 5 2 18:32
11.Odra II 5 2 18:32
12.Orion Branda 6 0 12:48
RK
W trzeciej lidze czołówka się kruszy
Gorzovia II – Jedność Podmokle 10:4, Kijowianka Kije – Spójnia Ośno Lubuskie 5:10, Witniczanin Witnica – Jofrakuda I Świebodzin 9:9; Uczniak Szprotawa – ŻSTS Żagań 10:6, Pełcz Górki Noteckie – ZKS Croford V Drzonków 0:10, FSL-Aktywni Słubice – Jofrakuda II 10:1.
1.ZKS V 5 8 43:17
2.Spójnia 5 8 47:27
3.FSL-Aktywni 5 8 44:27
4.Jofrakuda I 5 7 45:37
5.Kijowianka 5 6 42:33
6.ŻSTS 5 6 39:32
7.Gorzovia II 5 6 37:35
8.Witniczanin 5 5 37:38
9.Uczniak 5 4 37:42
10.Pełcz 5 2 26:45
11.Jedność 5 0 22:50
12.Jofrakuda II 5 0 16:50
RK
W czwartej lidze Bocian i ZKS VI samodzielnymi liderami
Grupa północna: Gorzovia III – KS Lubikowo 9:9, Warta III Kostrzyn – Bocian Słońsk 8:10, Gorzovia IV – Gorzovia V 6:10, Warta IV – Witniczanin II 10:2, Pełcz II Górki Noteckie – Stal Sulęcin 6:10.
1.Bocian 5 10 50:28
2.Gorzovia V 5 8 48:28
3.KS 5 8 48:31
4.Gorzovia III 5 6 45:33
5.Warta III 5 6 42:35
6.Stal 5 4 32:40
7.Warta IV 5 3 40:41
8.Pełcz II 5 2 32:48
9.Gorzovia IV 5 2 29:48
10.Witniczanin II 5 1 15:49
Grupa południowa: ZKS BMP Logistic VI Drzonków – Jofrakuda III 10:2, SO Ganesa Radoszyn – Dziesiątka Nowa Sól 3:10, Prus Żary – Pogoń Wschowa 4:10, Tęcza Krosno Odrzańskie – ŻSTS II Żagań 4:10, TEJA Łęknica – Fiber Nowogród Bobrzański 10:2.
1.ZKS BMP VI 5 10 50:14
2.TEJA 5 8 40:38
3.Pogoń 5 7 42:37
4.ŻSTS II 5 6 40:30
5.Tęcza 5 6 40:38
6.Prus 5 6 42:41
7.Dziesiątka 5 4 38:35
8.SO Ganesa 5 2 26:47
9.Fiber 5 1 15:49
10.Jofrakuda III 5 0 25:50
RK
Bez niespodzianek w piątej lidze
Grupa północna: Stal II Sulęcin – KS II Lubikowo 6:10, Spójnia II Ośno Lubuskie – Gorzovia VI 10:4, Bocian II Słońsk – Witniczanin III 10:6, GZSN Start Gorzów – Warta V Kostrzyn 10:6. Pauzowała Gorzovia VI, gdyż KS III wycofał się z rozgrywek.
1.Spójnia II 5 10 50:17
2.KS II 4 6 35:20
3.Bocian II 5 6 38:31
4.GZSN Start 5 6 33:38
5.Warta V 4 5 35:30
6.Gorzovia VII 4 5 35:32
7.Witniczanin III 4 1 26:39
8.Stal II 5 1 27:49
9.Gorzovia VI 4 0 17:40
Grupa południowa: ŻSTS III Żagań – Mirotka Mirocin Dolny 10:2, Spartakus Otyń – Fiber III 9:9, Zorza Mozów – Fiber II 4:10, Błękitni Olbrachtów – UKTS-Olimpia Lubsko 10:5. Pauzował Prus II.
1.ŻSTS III 4 8 40:14
2.Błękitni 5 7 45:27
3.Prus II 4 6 38:19
4.UKTS-Olimpia 4 6 35:26
5.Fiber II 4 4 29:29
6.Spartakus 4 3 26:34
7.Mirotka 5 3 32:45
8.Fiber III 5 3 28:47
9.Zorza 5 0 18:50
RK
Gorzovia VIII i Fiber V pierwszymi liderami klasy A
W Gorzowie z udziałem 10 drużyn rozegrano pierwszy rzut gorzowskiej klasy A mężczyzn w tenisie stołowym. Indywidualnie wygrał Jan Nowak (Orzeł Międzyrzecz) przed Oliwią Parkoła, Wanessą Kulczycką (obie Gorzovia) i Maciejem Kęsym (Pełcz Górki Noteckie). Zespołowo najlepszą drużyną okazała się Gorzovia VIII – 112 pkt. przed Pełczem IV – 80 pkt. i Bocianem III Słońsk – 76 pkt.
Natomiast w Sulechowie siedem drużyn rywalizowało w zielonogórskiej klasie A mężczyzn. Indywidualnie triumfował Dariusz Pawlak (Fiber Nowogród Bobrzański) przed Mateuszem Bogdanowiczem (UKTS-Olimpia Lubsko), Jakubem Śledziskim (Fiber) i Adamem Kamińskim (UKTS-Olimpia). Drużynowo zwyciężył Fiber V – 83 pkt. przed UKTS-Olimpia II – 76 pkt. i LUKS MOW Babimost – 51 pkt.
RK
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
I liga mężczyzn: ZKS PMK Zachód II Zielona Góra – IKS Start Zduńska Wola, hala WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 16.00.
Eliminacje wojewódzkie turnieju młodzików pn Mini Olimpic Games: hala sportowa Szkoły Podstawowej w Przytocznej, ul. Polna 17, sobota – 10.00.
Drugi wojewódzki turniej kwalifikacyjny młodzików: hala sportowa Szkoły Podstawowej w Górkach Noteckich, ul. Cmentarna 5, niedziela – 10.00.
RK
Z Rafałem Legieniem, trenerem Agencji Inwestycyjnej Stilon, rozmawia Przemysław Dygas