2018-11-26, Sport
W kolejnych dwóch meczach I ligi tenisa stołowego Gorzovia mojebermudy.pl Gorzów zainkasowała dwa punkty i zakończyła rundę jesienną z dorobkiem dziesięciu punktów.
Grupa północna I ligi:
Gorzowianie, najpierw gładko pokonali w Płocku tamtejszą Victorię 10:0, a w kolejnym meczu niespodziewanie ulegli słabemu GKTS Wiązowna 3:7. Punkty w tych spotkaniach zdobyli: Nowokuński 2,5+1,5, Żarski 2,5+1, Żabski 2,5+0,5 i Misztal 2,5+0. Lubuskie drużyny Warta Kostrzyn i Gorzovia zakończyły rozgrywki pierwszej rundy.
1.Warta Kostrzyn 9 18 72:18
2.Poltarex Pogoń 8 13 60:20
3.Gorzovia 9 10 52:38
4.Pogoń 8 9 45:35
5.Kamix ATS 7 9 39:31
6.Energa KTS II 7 6 39:31
7.AZS AWFiS II 7 6 28:41
8.GKTS 8 6 31:49
9.Spójnia 8 3 26:54
10.Victoria Płock 9 0 7:83
RK
Sukcesy Lubuszan w II lidze
Odra II Głoska – ZKS Korner IV Drzonków 2:8. Dziuba 2,5, J.Krzywniak i Marciniak po 2 oraz Ligowski 1,5; LZS TS Zaręba – AZS UZ Zielona Góra 4:6. Bobek 2,5, Leśniewski 2 i M.Żelengowski 1,5; ZKS Nordis III – KTS Wolbromek 7:3. Chłodnicki i Jankowski po 2,5 oraz Najder i Zalewski po 1,5; Wolavia Wołów – Marten Ciechów 7:3; Orion Branda Bukowice – AZS UE Wrocław 5:5. Mecz SKS LZS Raszówka – Warta II Kostrzyn przełożono.
1.ZKS Korner IV 8 13 53:27
2.SKS LZS 7 13 45:25
3.ZKS Nordis III 8 12 52:28
4.AZS UZ 8 12 49:31
5.Wolavia 8 11 46:34
6.Marten 8 9 46:34
7.KTS Wolbromek 8 9 41:39
8.LZS TS 7 5 33:37
9.AZS UE 8 5 32:48
10.Warta II 7 2 23:47
11.Odra II 8 2 28:52
12.Orion Branda 8 1 18:62
RK
ZKS Croford V bez porażki w III lidze
Pełcz Górki Noteckie – Gorzovia II 6:10, FSL-Aktywni Słubice – Uczniak Szprotawa 8:10, Jofrakuda II Świebodzin – Witniczanin Witnica 1:10, ZKS Croford Drzonków – Kijowianka Kije `0:1, ŻSTS Żagań – Jedność Podmokle 10:1, Jofrakuda I – Spójnia Ośno Lubuskie 5:10.
1.ZKS Croford V 8 14 73:28
2.Spójnia 8 12 71:43
3.Gorzovia II 8 12 67:53
4.Jofrakuda I 8 11 70:55
5.FSL-Aktywni 8 10 70:51
6.ŻSTS 8 9 66:52
7.Witniczanin 8 9 62:57
8.Uczniak 8 8 62:62
9.Kijowianka 8 7 57:62
10.Pełcz 8 2 43:75
11.Jofrakuda II 8 2 29:77
12.Jedność 8 0 27:80
RK
W czwartej lidze – na północy Bocian, a na południu ZKS VI liderami
Grupa północna: Gorzovia III – Bocian Słońsk 3:10, Warta III Kostrzyn – Witniczanin II 10:3, Gorzovia IV – Stal Sulęcin 10:5, Warta IV – Pełcz II Górki Noteckie 8:10. Mecz KS Lubikowo – Gorzovia V przełożono.
1.Bocian 7 12 68:41
2.Gorzovia V 6 10 58:35
3.KS 6 10 58:39
4.Gorzovia III 7 8 58:47
5.Warta III 7 8 59:48
6.Gorzovia IV 7 6 49:53
7.Warta IV 7 5 58:58
8.Stal 7 4 44:60
9.Pełcz II 7 4 46:66
10.Witniczanin II 7 1 18:69
Grupa południowa: ZKS BMP Logistic VI Drzonków – Dziesiątka Nowa Sól 10:0, Jofrakuda III Świebodzin – Pogoń Wschowa 9:9, SO Ganesa Radoszyn – ŻSTS II Żagań 0:10, Prus Żary – Fiber Nowogród Bobrzański 8:10, Tęcza Krosno Odrzańskie – TEJA Łęknica 8:10.
1.ZKS VI 7 14 70:17
2.ŻSTS II 7 10 60:33
3.TEJA 7 10 58:40
4.Pogoń ` 7 10 61:53
5.Tęcza 7 8 58:54
6.Dziesiątka 7 6 48:49
7.Prus 7 6 53:61
8.Fiber 7 3 31:67
9.SO Ganesa 7 2 33:67
10.Jofrakuda III 7 1 38:69
RK
W piątej lidze Spójnia II i ŻSTS III na czele tabeli
Grupa północna: Stal II Sulęcin – Gorzovia VI 10:5, KS II Lubikowo – Witniczanin III 3:10, Spójnia II Ośno Lubuskie – Warta V Kostrzyn 10:3, Bocian II Słońsk – Gorzovia VII 10:4. Pauzował GZSN Start Gorzów.
1.Spójnia II 7 14 70:27
2.Bocian II 7 10 58:40
3.KS II 6 8 48:36
4.GZSN Start 6 7 42:47
5.Gorzovia VII 6 6 48:51
6.Warta V 6 5 43:50
7.Witniczanin III 6 3 43:52
8.Stal II 6 3 37:54
9.Gorzovia VI 6 0 28:60
Grupa południowa: Prus II Żary – Fiber III Nowogród Bobrzański 10:0, ŻSTS III Żagań – Fiber II 10:7, Spartakus Otyń – UKTS-Olimpia Lubsko 10:3, Zorza Mozów – Błękitni Olbrachtów 8:10. Pauzowała Mirotka Mirocin Dolny.
1.ŻSTS III 6 12 60:21
2.Prus II 6 10 58:19
3.Błękitni 6 9 55:35
4.UKTS-Olimpia 6 8 48:40
5.Spartakus 6 7 40:40
6.Fiber II 6 4 39:49
7.Mirotka 6 3 32:55
8.Fiber III 7 3 28:67
9.Zorza 7 0 30:70
RK
Bocian III i ZKS VII najlepsi w drugim rzucie klasy A
W Gorzowie rozegrano drugi rzut gorzowskiej klasy A mężczyzn. Indywidualnie wygrał Maciej Kęsy (Pełcz Górki Noteckie) przed Konradem Pudełko, Wanessą Kulczycką (oboje Gorzovia) i Adamen Maniewskim (Pełcz). Drużynowo zwyciężył Bocian III Słońsk – 88 pkt. przed Gorzovią VIII – 84 pkt. i Pełczem III – 71 pkt. Po dwóch rzutach liderem tabeli jest Gorzovia VIII – 196 pkt.
Natomiast w Nowogrodzie Bobrzańskim rywalizowała grupa zielonogórska. Indywidualnie triumfował Dariusz Pawłak (Fiber Nowogród) przed Jackiem Stawiskim (UKTS-Olimpia Lubsko), Aleksandrą Poźniak (ZKS Drzonków) i Jakubemm Strękiem (MOW Babimost). Zespołowo najlepszą drużyną był ZKS VII – 94 pkt. przed Fiberem V – 83 pkt. i MOW – 67 pkt. Liderem tabeli po dwóch rzutach jest Fiber V – 166 pkt.
RK
Bez sukcesów w 2. Grand Prix Polski juniorów
Ostróda była areną zmagań najlepszych krajowych juniorów, których wystartowało aż 225. Z kilkunastoosobowej ekipy lubuskiej najlepiej spisał się Jakub Jankowski (ZKS Drzonków), kończąc zawody na 5. miejscu.
RK
Bartosz Dybka wygrał w Gorzowie
W Gorzowie rozegrano turniej ogólnopolski w tenisie stołowym pn. „Do mistrzostwa z PSE”. Nieźle spisała się lubuska młodzież wielokrotnie stając na podium tych zawodów. Wyniki: kadetki – 2. Roksana Koryzna, 3-4. Klaudia Koryzna; kadeci - 3-4. Dominik Krzyżanowski (wszyscy Bocian Słońsk) i Filip Dikmajer; młodziczki – 2. Paulina Wasielewska (oboje Gorzovia); młodzicy – 3-4. Oskar Czarnogrecki (Bocian) i Michał Mańdzij (Pełcz Górki Noteckie); żaczki – 2. Oliwia Parkoła (Gorzovia); żacy – 1. Bartosz Dybka (Bocian); skrzatki – 2. Wanessa Kulczycka; skrzaty – 2. Bartosz Parkoła (oboje Gorzovia), 3-4. Wiktor Czarnogrecki i Szymon Krzyżanowski (obaj Bocian).
RK
W Drzonkowie kadeci grali o awans do 2.GPP
W II wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym kadetów czołowe lokaty wywalczyli: dziewczęta – 1. Klaudia Koryzna, 2. Roksana Koryzna (obie Bocian Słońsk), 3. Oliwia Parkoła (Gorzovia), 4. Maja Sokołowska; chłopcy – 1. Damian Gruszka (oboje ZKS), 2. Konrad Zawadzki (Gorzovia), 3. Igor Franc (ZKS), 4. Bartosz Dybka (Bocian).
Awans do finału centralnego 2. Grand Prix Polski kadetów (Jastrzębie Zdrój, 7-9.12.br.) wywalczyli zwycięzcy turnieju, a prawo gry z listy imiennej PZTS mają: Mateusz Zalewski i Filip Krzywniak (obaj ZKS) oraz Mateusz Żelengowski (AZS UZ Zielona Góra).
RK
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
I liga mężczyzn: ZKS PKM Zachód II Zielona Góra – Villa Verde Olesno, hala sportowa WOSiR-u w Drzonkowie, ul. Olimpijska 20, sobota – 16.00.
II liga mężczyzn: ZKS Korner IV Drzonków – Wolavia Wołów, hala jak wyżej, sobota – 13.00; AZS UZ Zielona Góra – SKS LZS Raszówka, mała hala Uniwersytetu, ul. Podgórna 50, sobota – 17.00; Warta II Kostrzyn – ZKS Nordis III Drzonków, hala sportowa MOSiR-u, ul. Wojska Polskiego, sobota – 17.00.
Drugi wojewódzki turniej kwalifikacyjny seniorów: hala sportowa MOSiR-u w Kostrzynie, ul. Wojska Polskiego, niedziela – 10.00.
RK
Z Rafałem Legieniem, trenerem Agencji Inwestycyjnej Stilon, rozmawia Przemysław Dygas