2018-12-03, Sport
W ostatnich dniach odbyły się kolejne mecze ligowe i imprezy tenisa stołowego z udziałem lubuskich zespołów.
W I lidze remis ZKS PMK Zachód II z liderem
Grupa południowa: ZKS PMK Zachód II Zielona Góra – Villa Verde Olesno 5:5. Dziuba i Jankowski po 1,5 oraz Nalepa i Wachowiak po 1; PWSZ Zamość – BISTS Bielsko Biała 9:1; Viret CMC Zawiercie – IKTS Broń Radom 6:4; IKS Start Zduńska Wola – Odra Głoska 9:1
1.Villa Verde 9 15 58:32
2.PWSZ 8 14 55:25
3.PKS Kolping II 9 12 56:34
4.GMKS Strzelec 8 10 44:36
5.BISTS 8 9 41:39
6.IKS Start 9 9 46:44
7.ZKS II 8 7 37:43
8.IKTS Broń 8 4 36:44
9.Viret CMC 8 4 29:51
10.Odra 9 0 18:72
Grupa północna: grali tylko rywale Warty Kostrzyn i Gorzovii MojeBermudy.pl Gorzów, które już zakończyły zmagania w pierwszej rundzie. GKTS Wiązowna – Spójnia Warszawa 4:6; Energa KTS II Toruń – Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia 5:5.
1.Warta Kostrzyn 9 18 72:18
2.Poltarex Pogoń 8 13 60:20
3.Gorzovia 9 10 52:38
4.Kamix ATS 8 10 44:36
5.Pogoń 8 9 45:35
6.Energa KTS II 8 7 44:36
7.AZS AWFiS II 7 6 28:41
8.GKTS 9 6 35:55
9.Spójnia 9 5 32:58
10.Victoria Płock 9 0 7:83
RK
W II lidze lubuskie drużyny w pogoni za liderem
ZKS Korner IV Drzonków – Wolavia Wołów 6:4. J.Krzywniak, Marciniak, Ligowski i Sroczyński po 1,5: AZS UZ Zielona Góra – SKS LZS Raszówka 5:5. Leśniewski 2, Bobek i Schauer po 1,5 oraz M.Żelengowski 0,5; Warta II Kostrzyn – ZKS Nordis III 1:9. Kowalczyk i Lewaszkiewicz po 0,5 – Chłodnicki i Stamirowski po 2,5 oraz Najder i Zalewski po 2; KTS Wolbromek – Orion Branda Bukowice 10:0; AZS UE Wrocław – Odra II Głoska 9:1; Marten Ciechów – LZS TS Zaręba 8:2. W meczu zaległym SKAS LZS Raszówka – Warta II 10:0 vo.
1.SKSLZS 9 16 60:30
2.ZKS Korner IV 9 15 59:31
3.ZKS Nordis III 9 14 61:29
4.AZS UZ 9 13 54:36
5.Wolavia 9 11 50:40
6.KTS Wolbromek 9 11 51:39
7.Marten 9 11 54:36
8.AZS UE 9 7 41:49
9.LZS TS 9 5 39:51
10.Warta II 9 2 24:66
11.Odra II 9 2 29:61
12.Orion Branda 9 1 18:72
RK
ZKS Croford V bez porażki w III lidze
Gorzovia II – Jofrakuda I Świebodzin 10:6, Spójnia Ośno Lubuskie – ŻSTS Żagań 9:9, Jedność Podmokle – ZKS Croford V 2:10, Kijowianka Kije – Jofrakuda II 10:4, Witniczanin Witnica – FSL-Aktywni Słubice 9:9, Uczniak Szprotawa – Pełcz Górki Noteckie 10:3.
1.ZKS Croford V 9 16 83:30
2.Gorzovia II 9 14 77:59
3.Spójnia 9 13 80:52
4.FSL-Aktywni 9 11 79:60
5.Jofrakuda I 9 11 76:55
6.ŻSTS 9 10 75:61
7.Uczniak 9 10 72:65
8.Witniczanin 9 10 71:66
9.Kijowianka 9 9 67:66
10.Pełcz 9 2 46:85
11.Jofrakuda II 9 2 33:87
12.Jedność 9 0 29:90
RK
W czwartej lidze – na północy KS Lubikowo, a na południu ZKS VI liderami
Grupa północna: Warta IV Kostrzyn – Gorzovia III 7:10, Pełcz II Górki Noteckie – Gorzovia IV 8:10, Stal Sulęcin – Warta III 4:10, Witniczanin II Witnica – KS Lubikowo 0:10, Gorzovia - Bocian Słońsk 9:9. W meczu zaległym KS – Gorzovia V 10:3.
1.KS Lubikowo 8 14 78:42
2.Bocian 8 13 77:50
3.Gorzovia V 8 11 70:54
4.Warta III 8 10 69:52
5.Gorzovia III 8 10 68:54
6.Gorzovia IV 8 8 59:61
7.Warta IV 8 5 65:68
8.Stal 8 4 48:70
9.Pełcz II 8 4 54:76
10.Witniczanin II 8 1 18:79
Grupa południowa: Tęcza Krosno Odrzańskie – ZKS BMP Logistic VI Drzonków 2:10, Fiber Nowogród Bobrzański – SO Ganesa Radoszyn 5:10, ŻSTS II Żagań – Jofrakuda III Świebodzin 10:0, Pogoń Wschowa – Dziesiątka Nowa Sól 10:5. Mecz TEJA Łęknica – Prus Żary przełożono.
1.ZKS VI 8 16 38:79
2.ŻSTS II 8 12 70:33
3.Pogoń 8 12 71:58
4.TEJA 7 10 58:40
5.Tęcza 8 8 60:64
6.Dziesiątka 8 6 53:59
7.Prus 7 6 53:61
8.SO Ganesa 8 4 43:72
9.Fiber 8 3 36:77
10.Jofrakuda III 8 1 38:79
RK
W piątej lidze mocni liderzy
Grupa północna: GZSN Start Gorzów – Stal II Sulęcin 10:6, Gorzovia VII – Spójnia II Ośno Lubuskie 3:10, Warta V Kostrzyn – KS II Lubikowo 6:10, Witniczanin II Witnica – Gorzovia VI 10:2.
1.Spójnia II 7 14 70:27
2.Bocian II 7 10 58:40
3.KS II 7 10 58:42
4.GZSN Start 7 9 52:53
5.Gorzovia VII 7 6 51:61
6.Witniczanin III 7 5 53:54
7.Warta V 7 5 49:60
8.Stal II 7 3 43:64
9.Gorzovia VI 7 0 30:70
Grupa południowa: UKTS-Olimpia Lubsko – ŻSTS III Żagań 2:10, Fiber II Nowogród Bobrzański – Prus II Żary 2:10, Fiber III – Mirotka Mirocin Dolny 3:10. Mecz Błękitni Olbrachtów – Spartakus Otyń przełożono.
1.ŻSTS III 7 14 70:23
2.Prus II 7 12 68:21
3.Błękitni 6 9 55:35
4.UKTS-Olimpia 7 8 50:50
5.Spartakus 6 7 40:40
6.Mirotka 7 5 42:58
7Fiber II 7 4 41:59
8.Fiber III 8 3 31:77
9.Zorza 7 0 30:70
RK
W Kostrzynie seniorzy grali o awans do 2.GPP
Kostrzyn był areną zmagań seniorów w II wojewódzkim turnieju kwalifikacyjnym, którego zwycięzcy: kobiety – Julia Sobolska Gorzovia) i mężczyźni - Kamil Nalepa (ZKS Palmiarnia Zielona Góra) awansowali do finału centralnego 2. Grand Prix Polski (Zawiercie, 14-16.bm.). Oto czołówka: kobiety – 1.J.Sobolska, 2. Paulina Balukiewicz, 3. Aleksandra Kozłowska (wszystkie Gorzovia), 4. Agata Kabs (Pełcz Goteckie); mężczyźni – 1. K.Nalepa, 2. Jakub Jankowski (obaj ZKS), 3. Karol Żarski (Gorzovia), 4. Szymon Kulczycki (Pełcz), 5. Filip Krzywniak, 6. Patryk Dziuba (obaj ZKS).
RK
Zapowiedzi
TENIS STOŁOWY
Drugi wojewódzki turniej kwalifikacyjny żaków: hala miejska w Gorzowie, ul. Jagiełły 11, niedziela – 10.00.
RK
Kolejny fantastyczny cel na swojej sportowej drodze został osiągnięty przez sierżant sztabową Renatę Kowalską.