Igi, Mamerta, Miry , 11 maja 2024

Wychowanek UKS MIŚ zadebiutował w kadrze Polski

2018-12-14, Sport

Informowaliśmy niedawno o powołaniu 17-letniego gorzowianina Michała Olejniczaka na zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej.

W trakcie zgrupowania nasza kadra rozegrała towarzyski mecz w Rostocku z Niemcami, którzy są gospodarzami styczniowych mistrzostw świata. Nasi zachodni sąsiedzi wyraźnie pokonali biało-czerwonych 35-23, a wysoką wygraną zapewnili sobie w drugiej połowie. Trener naszych szczypiornistów Piotr Przybecki dał szansę pokazania się i zadebiutowania w kadrze kilku młodym zawodnikom. W tym gronie znalazł się wychowanek UKS MIŚ Gorzów Michał Olejniczak, który obecnie uczy się i trenuje w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku.

Nasz zawodnik wszedł na parkiet w drugiej połowie i zaliczył kilka minut gry przed ponad 4–tysięczną publicznością. Olejniczak wystąpił na lewym rozegraniu, a tuż po wejściu otrzymał karę dwóch minut. Później jednak zaprezentował się bardzo dobrze, nie bał się rzucać, a jeden jego strzał znalazł drogę do bramki gospodarzy.  Młody gorzowianin zadebiutował, więc w seniorskiej kadrze, która jest na etapie ogromnych zmian i miejmy nadzieję, że w przyszłości zadomowi się w niej na dłużej.