Puchar pojechał do Kalisza. Ważny sprawdzian szczypiornistów

2019-01-12, Sport

W sobotnim finale ,,Stal Gorzów Handball Cup’’ nasi piłkarze ręczni przegrali z Energą MKS Kalisz 23:30.

Faworytem spotkania byli goście, występujący w Superlidze. Może dlatego gorzowianie finałowe spotkanie rozpoczęli trochę bojaźliwie, a że szwankowała do tego skuteczność, po pierwszych trzech minutach było już 3:0 dla kaliszan. Trener Dariusz Molski szybko wziął czas, po którym nasi trochę się rozluźnili, a przede wszystkim zaczęli grać odważniej. Mecz się wyrównał, choć ciągle utrzymywała się kilkubramkowa przewaga gości wypracowana w pierwszych akcjach spotkania. Pierwsza połowa ostatecznie zakończyła się rezultatem 18:14 dla Energi.

Po zmianie stron stalowcy za wszelką cenę próbowali odrobić straty, ale jedyne co im się udało odrobić to jednego gola. W 38 minucie było 20:17 dla gości, chwilę później 21:18. Kolejne minuty to już dominacja kaliszan, którzy grając konsekwentnie, a przede wszystkim mądrze systematycznie powiększali przewagę. W 50 minucie zrobiło się 26:19 dla nich. W końcówce zespoły zagrały już ,,bramka za bramkę’’ i Energia wygrała zasłużenie siedmioma golami.

W meczu o trzecie miejsce Gwardia Koszalin pokonała KU AZS UZ Zielona Góra 29:25 (13:13).