Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Pograli w hokeja, puchar pojechał do Poznania

2019-02-24, Sport

Po raz czternasty na gorzowskim lodowisku rozegrano hokejowy turniej im. Edmunda Wadzyńskiego.

Główne trofeum, puchar Ziemi Lubuskiej trafiło do hokeistów Chwiałki Team Poznań, którzy najpierw pewnie wygrali z BTH Bydgoszcz 11:6, a potem pokonali TKKF Stilon Gorzów 10:3. Z kolei w pierwszym meczu turnieju bydgoszczanie zdecydowanie wygrali z gospodarzami 10:1 i ostatecznie zajęli drugą pozycję.

Tak jak w prawdziwym hokeju mecze trwały po 60 minut (3 tercje po 20 minut), stąd tylko różnicą, że nie zatrzymywano czasu, ale to i tak była spora dawka, szczególnie dla tych, którzy już dawno weszli w wiek senioralny.

Przed turniejem odbyło się nieformalne spotkanie miłośników hokeja na lodzie, przedstawicieli zarządu Słowianki i wszystkich skupionych w sekcji hokeja TKKF Stilon na temat reaktywacji tej dyscypliny sportu w Gorzowie. Ze względu na brak wymiarowego lodowiska mowa jest głównie o budowie szkółki hokejowej. Chęci są duże, ale najważniejsze jest znalezienie źródeł finansowania nie tylko dla zakupu sprzętu, zatrudnienia trenerów, ale i opłat za wynajem lodowiska. Jak się dowiedzieliśmy, rozmowy na ten temat będą kontynuowane.