Bony, Horacji, Jerzego , 24 kwietnia 2024

Zwycięstwo Stilonu w ostatnim sparingu

2019-03-02, Sport

Po serii porażek w meczach sparingowych, piłkarze Stilonu w ostatnim spotkaniu kontrolnym przed startem trzeciej ligi pokonali na własnym boisku Carinę Gubin 2:0.

Mecz rozegrano na płycie głównej stadionu przy Olimpijskiej. Podopieczni Kamila Michniewicza w pierwszej połowie przeważali, ale dobrych okazji do strzelenia bramki nie wykorzystał Łukasz Zakrzewski. Niestety w pierwszej połowie kontuzji doznał skrzydłowy Stilonu Patryk Jakubowski.

W drugiej połowie Stilon zagrał zdecydowanie szybciej i pod bramką czwartoligowca z Gubina dochodziło do groźnych sytuacji. Jedną z nich wykorzystał Sebastian Jarosz, który z pięciu metrów dobił strzał po interwencji znanego z boisk ekstraklasy Wojciecha Kaczmarka. Goście po chwili mogli wyrównać, ale rzut karny obronił golkiper Stilonu Gabriel Łodej. W końcówce drugą bramkę dla niebiesko-białych uzyskał Adrian Nowak i tym samym ustalił wynik spotkania. Wreszcie na zero z tyłu zagrała obrona Stilonu, aczkolwiek goście po stałych fragmentach dochodzili do sytuacji strzeleckich.

Za tydzień przed Stilonem pierwszy pojedynek rundy wiosennej trzeciej ligi, a przeciwnikiem będzie Warta Gorzów.