Ilony, Jerzego, Wojciecha , 23 kwietnia 2024

Osłabiony Stilon Prosupport przegrał w Radzionkowie

2019-03-30, Sport

Pierwszej porażki doznali piłkarze Stilonu Prosupport, którzy ulegli w Radzionkowie Ruchowi 0:2.

Podopieczni Kamila Michniewicza zagrali w osłabieniu, gdyż w porównaniu z ostatnim spotkaniu w Gorzowie zabrakło z różnych przyczyn Michała Pakuły, Michała Przybyły, Sebastiana Jarosza i Gracjana Komarnickiego. Gospodarze przystąpili do spotkania bardzo zmobilizowani i na nowym obiekcie chcieli pokonać gorzowian przed liczną publicznością. Nasz zespół jednak mądrze się bronił i w pierwszej połowie dzięki Łukaszowi Maliszewskiemu oraz Rafałowi Świtajowi opanował środek boiska. W drugiej połowie gospodarze byli coraz bardzie groźniejsi i w 63 minucie Mateusz  Hermasz miał okazję do zdobycia bramki. Jego strzał z kilku metrów obronił Gabriel Łodej, który sparował piłkę na korner. Niestety po dośrodkowaniu z rzutu rożnego naszego bramkarza pokonał Daniel Krzemień.

W końcówce niebiesko-biali zepchnęli gospodarzy do defensywy, lecz brakowało wykończenia, a próbowali Łukasz Zakrzewski oraz Jędrzej Drame. W 84 minucie po szybkim ataku piłkarzy Ruchu akcję wykończył Krzemień, który po raz drugi pokonał Łodeja i ustalił wynik spotkania.