Alfa, Leonii, Tytusa , 19 kwietnia 2024

Warta przywiozła jeden punkt z Zabrza

2019-04-07, Sport

Zawodnicy Wary zremisowali na wyjeździe z Górnikiem II Zabrze 1:1. To dopiero drugi punkt podopiecznych Mateusza Konefała w rundzie wiosennej.

Kluczowe dla spotkania były dwie sytuacje, po których arbiter podyktował jedenastki. Tuż przed przerwą Damian Szałas pewnie wykonał rzut karny i bordowo-granatowi objęli prowadzenie. Niestety tuż po przerwie gospodarze również wyrównali także po rzucie karnym, a czerwoną kartką otrzymał Sebastian Surmaj. Gospodarze mimo przewagi jednego zawodnika nie byli w stanie pokonać Patryka Królczyka i mecz zakończył się podziałem punktów.

Warciarze dopisują, więc do swojego skromnego dorobku jeden punkt, który jednak nie poprawił miejsca beniaminka w tabeli. Warta nadal wyprzedza tylko dwie drużyny w tabeli trzeciej ligi.

Górnik II Zabrze – Warta Gorzów 1:1 (0:1)

Bramka dla Warty : Damian Szałas (45 rzut karny)