Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Stilon i Warta w kolejnej rundzie Pucharu Polski

2019-04-10, Sport

W 1/8 wojewódzkiego Pucharu Polski gorzowscy trzecioligowcy pokonali rywali z niższych lig i dakej będą uczestniczyć w tych rozgrywkach.

Piłkarze Stilonu Prosupport zwyciężyli w Słubicach Polonię 2:1, choć do przerwy to gospodarze, występujący w czwartej lidze lubuskiej prowadzili. Po przerwie jednak podopieczni Kamila Michniewicza rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść, a bramki dla gorzowskiego zespołu zdobyli Michał Przybyła oraz Łukasz Zakrzewski. Do bramki niebiesko-białych w Słubicah wrócił Jacek Skrzyński, dla którego był to pierwszy mecz po kontuzji.

Natomiast piłkarze Warty Gorzów pokonali, lecz dopiero po dogrywce w Skwierzynie miejscową Pogoń 3:1. Po 90 minutach zawodnicy trenera Mateusza Konefała remisowali z wiceliderem gorzowskiej klasy okręgowej 1:1. Prowadzenie dla bordowo-granatowych uzyskał w pierwszej połowie Dominik Zakrzewski, a warciarze dodatkowo nie wykorzystali rzutu karnego. W drugiej połowie gospodarze wyrównali grając o jednego zawodnika mniej, gdyż czerwoną kartkę otrzymał Dorian Skwara. Niestety, ostatnio piłkarze trenera Konefała kolekcjonują czerwone kartki, zarówno w lidze jak i w Pucharze Polski. W dogrywce jednak gorzowianie strzelili dwie bramki, najpierw gola zdobył Piotr Majerczyk, a wynik spotkania ustalił Mateusz Mętlicki.