Anieli, Kasrota, Soni , 28 marca 2024

Kolejna porażka Stilonu Prosupport

2019-05-02, Sport

Piłkarze Stilonu Prosupport przegrali na własnym boisku ze Stalą Brzeg 0:3 i mają tym samym coraz mniejsze szanse na zachowanie ligowego bytu.

Mecz ze Stalą gospodarze chcieli koniecznie wygrać, aby zbliżyć się do drużyny z Brzegu, która również walczy o utrzymanie, na odległość trzech punktów. W pierwszej połowie gorzowianie mieli swoje sytuacje strzeleckie, aby objąć prowadzenie, lecz nie zostały one wykorzystane. Najpierw w 17 minucie z bliska bramkarza gości Amina Stitou, po dośrodkowaniu z lewej strony nie zdołał pokonać Łukasz Zakrzewski, a po chwili strzał Michała Stańczyka głową trafił w poprzeczkę. Mecz w pierwszej połowie był wyrównany, ale goście nie zagrażali bramce Gabriela Łodeja. Na początku drugiej połowy dobrą okazję miał Sebastian Jarosz, a po chwili Zakrzewski, lecz ich strzały nie dały prowadzenie niebiesko-białym. W 61 minucie po jednej z nielicznych z akcji gości do bezpańskiej piłki w polu karnym doszedł wprowadzony w drugiej połowie Jakub Horański i po raz pierwszy pokonał Łodeja. Po kilku minutach piłkarze Stali prowadzili już dwoma bramkami, gdyż błąd naszej obrony wykorzystał najlepszy strzelec gości Damian Celuch. Podopieczni Kamila Michniewicza po straconych golach nie potrafili zagrozić bramce rywala, brakowało celnych strzałów na bramkę Stitou, a piłkarze z Brzegu, co chwilę groźnie kontratakowali. W 83 minucie wynik spotkania ustalił ładnym strzałem zza pola karnego Łukasz Chodyga.

- Wiedzieliśmy, iż jest to pojedynek o sześć punktów i cieszymy się, że udało nam się wygrać w Gorzowie. Przyjechaliśmy dzień wcześniej tutaj, aby się lepiej do tego ważnego spotkania przygotować. W pierwszej połowie gospodarze mieli swoje sytuacje, ale w drugiej mieliśmy już mecz pod kontrolą- powiedział piłkarz Stali Brzeg Damian Celuch.

- Bardzo chcieliśmy ten mecz wygrać, mieliśmy grać odważnie, nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji w pierwszej połowie i na początku drugiej. Rywal natomiast swoje sytuacje wykorzystał z zimną krwią. Byliśmy w trudnej sytuacji, a teraz jesteśmy w piekielnie trudnej – stwierdził po meczu trener Kamil Michniewicz.

Niebiesko-biali nadal zajmują 15 miejsce z dorobkiem 23 punktów, a kolejny mecz zagrają w niedzielę z rezerwami Zagłębia Lubin.