Marka, Wiktoryny, Zenona , 29 marca 2024

Stilon przegrywa i zamyka ligową tabelę

2019-05-11, Sport

Piłkarze Stilonu Prosupport przegrali z rezerwami Miedzi Legnica 0:1 i spadli na ostatnie miejsce w tabeli.

Na trybunach zasiadł trener Kamil Michniewicz, co było konsekwencją kary jeszcze za mecz z Wrocławia ze Ślęzą, gdy został przez sędziego usunięty za protesty. Od pierwszej minuty w ataku niebiesko-białych zagrał Adrian Nowak, a kapitan Łukasz Maliszewski musiał wystąpić w roli środkowego obrońcy. Gospodarze w pierwszej połowie przeważali, ale nie oddawali żadnych strzałów na bramkę Jana Szpaderskiego. W pierwszej jedenastce gości znalazło się aż siedmiu młodzieżowców, którzy wspierani byli przez doświadczonych Mateusza Szczepaniaka oraz Wojciecha Łobodzińskiego. Ten pierwszy w 20 minucie miał dobrą okazję do uzyskania prowadzenia, ale w sytuacji sam na sam lepszy okazał się nasz bramkarz Gabriel Łodej. Niestety kilka minut później Łodej musiał wyciągać piłkę z siatki po ładnym uderzeniu z dystansu kapitana gości Mateusza Zatwarnickiego.

W drugiej połowie Stilon Prosuport nadal miał optyczną przewagę, lecz brakowało zagrożenia pod bramką Szpaderskiego. Dobre i soczyste dośrodkowania Gracjana Komarnickiego z prawej strony nie były wykorzystywane przez napastników gospodarzy.  W końcówce po kontrze dwójki Łobodziński i Szczepaniak, ten ostatni z bliska trafił w słupek. W 85 minucie doskonałą okazję po kolejnym dośrodkowaniu z prawego skrzydła miał wprowadzony w  drugiej połowie Łukasz Zakrzewski, lecz jego strzał głową z kilku metrów był niecelny. Stilonowcy nie schodzili z połowy legniczan, ale brakowało celnych strzałów na bramkę Szpaderskiego i goście ostatecznie dowieźli wygraną do końca. Po kilku porażkach z rzędu gorzowianie zajmują ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 23 punktów.