W celu zapewnienia poprawnego działania, a także w celach statystycznych, serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystając z serwisu wyrażasz zgodę na przechowywanie cookies na Twoim komputerze. Zasady dotyczące obsługi cookies można w dowolnej chwili zmienić w ustawieniach przeglądarki. [rozumiem. zamknij okno] x

 

 

Jesteś tutaj » Home » Sport »
Amandy, Jana, Juliana , 27 maja 2019

Zwycięstwo Gorzovii na zakończenie rozgrywek

2019-05-13

Zakończyły się rozgrywki I ligi mężczyzn, w których z lubuskich drużyn najkorzystniej zaprezentowała się kostrzyńska Warta i w nagrodę grać będzie o awans do superligi.

medium_news_header_24788.jpg Fot. Robert Borowy Tenisiści stołowi Gorzovii zakończyli pierwszoligowe rozgrywki na piątej pozycji

Warta w ostatniej odsłonie ligi, grając mocno osłabiona, doznała jedynej porażki. Pierwszy mecz barażowy rozegra  18.bm. w Bielsku Białej z miejscowym BISTS, a rewanż na własnych stołach 1.06.br. Dwie pozostałe drużyny lubuskie: GKS Gorzovia MojeBermudy.pl Gorzów i ZKS II PKM Zachód Zielona Góra spokojnie zapewniły sobie byt w I lidze zajmując odpowiednio 5. i 7. lokatę w tabeli.

Grupa północna: Poltarex Pogoń Lębork – Warta 6:4. Perek 2,5, S.Dosz 1 i Skubiszewski 0,5; AZS AWFiS II Gdańsk – GKS Gorzovia MojeBermudy.pl 4:6. Nowokuński, Żabski i Żarski po 2; GKTS Wiązowna – Pogoń Lębork 4:6; Kamix ATS Małe Trójmiasto Rumia – Spójnia Warszawa 8:2; Energa KTS II Toruń – Victoria Płock 10:0.

1.Warta                       18         34        145:35

2.Poltarex Pogoń        18         33        142:38

3.Kamix ATS               18         24        103:77

4.Pogoń S.                  18         23        107:73

5.Gorzovia                  18         20          98:82

6.GKTS                       18        14           69:111

7.AZS AWFiS II           18        13           76:104

8.Energa KTS II          18         10           84:96

9.Spójnia                     18          9            57:123

10.Victoria                   18          0            19:161

            Grupa południowa: ZKS II PKM Zachód  (w eksperymentalnym składzie) – GMKS Strzelec Frysztak 6:4. Chłodnicki 2, Marciniak 1,5, Jankowski 1, J.Krzywniak, Nalepa i Wachowiak po 0,5; Villa Verde Olesno – PWSZ Zamość 6:4; PKS Kolping II Jarosław – Viret CMC Zawiercie 8:2; BISTS – IKTS Broń Radom 9:1; Odra Głoska – IKS Start Zduńska Wola 1:9.

1.PWSZ                      18        29        122:58

2.BISTS                      18        28        117:63

3.PKS Kolping II         18        26        114:66

4.Villa Verde               18        26        102:78

5.IKS Start                  18        19        97:83

6.GMKS Strzelec        18        18        87:93

7.ZKS II                      18        17        88:92

8.IKTS Broń                18        10        82:98

9.Viret CMC                18        7          58:122

10.Odra                      18        0          33:147

            Do klasy niższej spadają ostatnie drużyny tabeli, a zespoły z miejsc 8. i 9. rozegrają mecze o utrzymanie w tej klasie rozgrywek.

RK

ZKS V Croford wygrał III ligę

            Wyniki ostatniej kolejki: Jofrakuda II Świebodzin – Kijowianka Kije 4:10, FSL-Aktywni Słubice – Jofrakuda I 9:9, Uczniak Szprotawa – Witniczanin Witnica 9:9, Pełcz Górki Noteckie – ŻSTS Żagań 8:10, Jedność Podmokle – Spójnia Ośno Lubuskie 5:10, Gorzovia II – ZKS V Croford Drzonków 9:9.

1.ZKS V Croford         22        34        189:105

2.ŻSTS                       22        32        198:114

3.Gorzovia II               22        31        186:137

4.Spójnia                    22        31        191:132

5.Witniczanin              22        28        189:165

6.Kijowianka               22        28        175:148

7.FSL-Aktywni            22        24        192:163

8.Jofrakuda I               22        20        163:178

9.Uczniak                    22        15        139:184

10.Pełcz                      22        11        133:183

11.Jedność                  22        7          104:210

12.Jofrakuda II            22        3          75:216

            Ze względów regulaminowych do II ligi nie może awansować ZKS V, którego klub w tej lidze ma już dwie inne drużyny, a tego zaszczytu dozna któraś kolejna drużyna tabeli, zaś do klasy niższej spadają dwie ostatnie drużyny.

RK

Zapowiedzi

TENIS STOŁOWY

            XXI indywidualne mistrzostwa województwa lubuskiego weteranów: hala sportowa ZS w Ośnie Lubuskim, ul. Jeziorna 6, niedziela – 10.00.

RK