Jarosława, Marka, Wiki , 25 kwietnia 2024

Warta wygrywa ze Ślęzą we Wrocławiu!

2019-05-15, Sport

Sporą niespodziankę sprawili piłkarze Warty, którzy pokonali we Wrocławiu miejscową Ślęzę 2:1.

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla gorzowian, gdyż już w pierwszej akcji gospodarze objęli prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Szymon Lewkot. Warciarze jednak w kolejnych minutach grali coraz lepiej, a przed przerwą wyrównującą bramkę uzyskał Paweł Posmyk. W drugiej połowie bordowo-granatowi nadal nie ustępowali wrocławianom i mieli okazję do zdobycia kolejnego gola. Najlepszą okazję do wyprowadzenia Warty na prowadzenie miał Dominik Siwiński, lecz nie wykorzystał on w 80 minucie rzutu karnego. Gorzowianie po chwili jednak przeprowadzili decydującą akcję, a bramkarza Ślęzy pokonał uderzeniem głową ponownie Posmyk. Gorzowianie ostatecznie dowieźli prowadzenie do końcowego gwizdka arbitra i odnieśli cenne zwycięstwo.

To druga z rzędu wygrana zawodników Warty i to nad kolejnym zespołem z czołówki tabeli. Po tej wygranej beniaminek z Gorzowa awansował na szesnaste miejsce i ma na koncie 27 punktów. Gorzowianie nadal więc zachowują szansę na utrzymanie w gronie trzecioligowców.

Ślęza WrocławWarta Gorzów 1:2 (1:1)

Bramki: Szymon Lewkot (1) – Paweł Posmyk (41 i 82)